یک خبرنگار دیگر در مرکز افغانستان ترور شد

به گزارش یادداشت سریع، خبرنگاران:استاندار غور افغانستان گفت که مسئول یک ایستگاه رادیویی به نام رادیو صدای غور در حومه شهر فیروزکوه مرکز استان غور هدف حمله افراد مسلح ناشناس نهاده شد و کشته شد.

یک خبرنگار دیگر در مرکز افغانستان ترور شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا ،استاندار غور افغانستان روز آدینه به خبرنگاران این کشور گفت که بسم الله عادل ایماق پیش از ظهر امروز هدف حمله افراد مسلح ناشناس نهاده شد و کشته شداما تا به امروز شخص و یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

طی دو ماه گذشته خبرنگاران به هدف مهم تروریست ها تبدیل شده اند و با کشته شدن عادل ایماق این هفتمین خبرنگار است که توسط تروریست ها کشته می گردد اما این ترورها بدون مسئول است و کسی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

اما با کشته شدن رحمت الله نیکزاد که حدود سه هفته پیش در مرکز استان غزنی هدف حمله افراد مسلح ناشناس نهاده شد و کشته شد، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان ترور وی را محکوم کرد و گفت که وی با گروه طالبان رابطه خوبی داشت.

اما اداره امنیت ملی افغانستان به تازگی از بازداشت دو قاتل نیکزاد اطلاع داد و اعتراف این افراد را نیز در فضای مجازی منتشر کرد. این دو نفر در ویدئویی منتشر شده می گویند که آنها در مقابل منزل نیکزاد کمین کردند و با شلیک گلوله او را کشتند.

متهمان خود را به گروه طالبان مرتبط می دانند و می گویند که از طرف افراد طالبان برای کشتن وی مامور شده بودند اما اداره امنیت ملی افغانستان می گوید که قاتلان نیکزاد از جمله زندانیان آزاد شده گروه طالبان هستند که چند ماه پیش براساس خواسته این گروه از زندان آزاد شده بودند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1514

به "یک خبرنگار دیگر در مرکز افغانستان ترور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک خبرنگار دیگر در مرکز افغانستان ترور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید