گونه آمازونی کرونا 3 برابر مسری تر است خبرنگاران

به گزارش یادداشت سریع، وزیر بهداشت برزیل زنگ خطرها را در خصوص شیوع گونه جدیدی از ویروس کووید19 به صدا درآورد.

گونه آمازونی کرونا 3 برابر مسری تر است خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره، ادواردو پازلو وزیر بهداشت برزیل روز پنج شنبه خاطرنشان کرد که گونه شناسایی شده ویروس کووید 19 موسوم به گونه آمازونی در شهر مانائوس این کشور ممکن است تا سه برابر مسری تر از گونه های دیگر این ویروس باشد.

با این حال، به گفته این مقام درمانی برزیل تحلیل های اولیه نشان می دهد که واکسن ها از جمله واکسن سینوواک ساخت چین که در برزیل در حال توزیع است، همچنان در مقابله با این گونه از ویروس کووید 19 مؤثر هستند.

وزیر بهداشت برزیل در نشست سنای این کشور گفت که نیمی از جمعیت واجد شرایط برزیل تا ماه ژوئن و باقی جمعیت نیز تا خاتمه سال میلادی جاری این واکسن را دریافت می نمایند.

لازم به ذکر است که برزیل از سه هفته پیش فرایند واکسیناسیون جمعیت خود را با واکسن های بیوتک سینوواک ساخت چین و آسترازنکا ساخت انگلیس شروع نموده است. پازلو در خصوص اینکه اثر بخشی این واکسن ها در برابر گونه مسری این ویروس چگونه اندازه گیری شده است، توضیحی ارائه نکرد.

در همین ارتباط، انستیتو بوتانتان در شهر سائوپائولو که با همکاری شرکت سینوواک آزمایش و فراوری این واکسن چینی را شروع نموده، در یک بیانیه خاطرنشان کرد که مطالعات در زمینه گونه آمازونی کووید 19 موسوم به مانائوس را شروع نموده و دو هفته طول می کشد که به یک جمع بندی برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1695

به "گونه آمازونی کرونا 3 برابر مسری تر است خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گونه آمازونی کرونا 3 برابر مسری تر است خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید