کرونا و مسائل رانندگان تاکسی در قزوین

به گزارش یادداشت سریع، شرایط اقتصادی رانندگان تاکسی قزوین و نبود حمایت های بیمه ای، هم زمان با شیوع ویروس کرونا و تاکید مسئولان بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زندگی این قشر را در شرایط اسفناکی قرار داده است.

کرونا و مسائل رانندگان تاکسی در قزوین

به گزارش یادداشت سریع آنلاین به نقل از ایرنا، اسماعیل عرشیان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: پیش از این و همزمان با شیوع ویروس کرونا قرار شد دولت ضمن حمایت از اقشار آسیب پذیر و نیازمند، 50 درصد از سهم بیمه برخی از گروه های هدف از جمله قالیبافان، کارگران ساختمانی و فصلی، رانندگان شرکت واحد و تاکسی را بر عهده بگیرد.

وی اضافه نمود: برهمین اساس و در آخرین روزهای سال گذشته صورتجلسه ای بین وزارت کار و تعاون و تامین اجتماعی به منظور حمایت از اقشار ضعیف تنظیم که برمبنای آن بیمه بیکاری به آنها داده شود تا در شرایط کنونی بیش از این آسیب نبینند.

این مسئول با بیان این که شیوع این ویروس 80 درصد از رانندگان ناوگان تاکسیرانی را بیکار کرد، گفت: تا امروز حدود 50 درصد از رانندگان این سازمان بیکار بوده و برای امرار معاش خود و زندگیشان با مشکل روبرو هستند و این در حالی است که برخی از این افراد با توجه به اینکه خودرو خود را از طریق دریافت تسهیلات ناوگان فرسوده نوسازی کرده اند، با مشکل پرداخت اقساط خود در این مدت نیز روبه رو شده اند.

عرشیان یادآور شد: پس از صورتجلسه یاد شده قرار شد رانندگان برای ثبت نام بیمه بیکاری به سامانه تامین اجتماعی مراجعه کنند که متاسفانه با بسته بودن این سایت روبرو شدند و در مراجعه به مسوولان بیمه، آنان متذکر شدند که دولت در ابتدا باید سهم سه درصد مازاد برحق بیمه شما را پرداخت، و سپس ثبت نام صورت پذیرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین با اشاره به اینکه در حال حاضر ویروس کرونا خود به اندازه کافی توانسته به بسیاری از خانوارها آسیب وارد کند، تاکید کرد: در شرایط کنونی باید حمایت از اقشار آسیب پذیر مورد توجه مسوولان قرار گیرد و کاری نکنیم تا بیش از این برخی خانوارها با مسائل بیشتری روبرو شوند.

وی شرح داد: به همین منظور از معاون اول ریاست جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه خواسته شده تا ضمن تنفس سه ماهه به پرداخت کنندگان اقساط تسهیلات ناوگان فرسوده، تخصیص سبدهای حمایتی و تامین بیمه بیکاری به رانندگان تاکسی نیز تخصیص داده شود.

به گفته وی، از سال 93 که جلوی بیمه شدن رانندگان تاکسی توسط تامین اجتماعی گرفته شده تا به امروز سایت این سازمان برای ثبت نام های جدید مسدود بوده و این در حالی است که از پنج هزار راننده تاکسی در قزوین، یک هزار و 700 نفر آنان از هیچ نوع بیمه ای برخوردار نیستند.

تا به امروز پنج راننده تاکسی در قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 952

به "کرونا و مسائل رانندگان تاکسی در قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و مسائل رانندگان تاکسی در قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید