پیغام مجدد ظریف به آمریکایی ها ، نیروهایتان به جایی آمده اند که نام درست آن را هم نمی دانند

به گزارش یادداشت سریع، وزیر امور خارجه کشورمان با بازنشر پیامی که حدود دو سال قبل در توئیتر منتشر نموده بود به مقامات آمریکایی یادآوری کرد که نیروهای این کشور از 7 هزار مایل دورتر به خلیجی آمده اند که هنوز نام درست آن را نمی دانند.

پیغام مجدد ظریف به آمریکایی ها ، نیروهایتان به جایی آمده اند که نام درست آن را هم نمی دانند

به گزارش یادداشت سریع به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بازنشر پیامی که حدود دو سال قبل در توئیتر منتشر نموده بود، به آمریکایی ها یادآوری کرد که شناورهای نظامی ایران در آب های نزدیک مشغول انجام وظایف طبیعی خود هستند و نیروهای آمریکایی از 7000 مایل دورتر به خلیج فارس آمده اند.

یک روز پس از گشت زنی مشروع و طبیعی قایق های ایرانی در خلیج فارس که با واکنش منفی نیروی دریایی آمریکا روبرو شد و آن را تحریک آمیز خواندند، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران توئیت دو سال پیش خود (12 مرداد 1397) را مجدداً بازنشر و به مقامات آمریکایی یادآوری کرد: نیروی دریایی آمریکا نمی تواند راهش را در آبهای ما پیدا کند؛ احتمالاً به این خاطر که اسم آن را نمی دانند. خلیج فارس 2000 سال پیش از آنکه ایالات متحده به وجود بیاید به همین نام بوده است، یا این که نمی دانند 7000 مایل دورتر از خانه خود، اطراف خانه ما چه می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 خرداد 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 969

به "پیغام مجدد ظریف به آمریکایی ها ، نیروهایتان به جایی آمده اند که نام درست آن را هم نمی دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام مجدد ظریف به آمریکایی ها ، نیروهایتان به جایی آمده اند که نام درست آن را هم نمی دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید