پنتاگون جلسات اطلاعاتی با تیم انتقالی بایدن را از سر می گیرد

به گزارش یادداشت سریع، مقام های پنتاگون قرار است جلسات امنیت ملی را با تیم انتقالی بایدن در پی دو هفته تاخیر که باعث هشدار از سوی مشاوران رئیس جمهوری منتخب آمریکا شده است، از سر بگیرند.

پنتاگون جلسات اطلاعاتی با تیم انتقالی بایدن را از سر می گیرد

به نقل از شبکه خبری ان.پی. آر، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت، پنتاگون با تیم انتقالی از 18 دسامبر 2020 نشستی انجام نداده است.

وی گفت: ده ها درخواست مکتوب برای دریافت اطلاعات امنیتی به وزارت دفاع آمریکا ارسال شد اما پاسخی دریافت نکرده ایم. تیم من همچنان درباره مسائل مهم امنیت ملی ناآگاه هستند و اطلاعی ندارند که شامل حمله گسترده سایبری علیه آژانس های دولتی در ماه گذشته میلادی می شود.

وزارت دفاع آمریکا مدعی است که این تاخیر در نتیجه تعطیلاتی بود که هر دو طرف با آن موافقت کردند اما تیم انتقالی بایدن آن را نمی پذیرد.

جک دش، خبرنگار فارن پالسی می گوید که این تاخیر در روزهای آینده انتها می یابد و وزارت دفاع آمریکا با تیم انتقالی بایدن جلسه تشکیل می دهد و قرار است 30 مصاحبه بین تیم بایدن و مقام های ارشد پنتاگون از جمله فرماندهان در افغانستان، کره جنوبی و آفریقا انجام شود.

وال استریت ژورنال نیز گزارش کرد، مقام های تیم انتقالی نیز گفته اند که وزارت دفاع آمریکا سه جلسه با تیم بایدن در روزهای گذشته درباره امنیت فضای مجازی و کووید-19 داشتند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شکست در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 را نپذیرفته و چندین تلاش حقوقی نافرجام هم برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات داشته است.

چنین جلساتی درباره مسائل مهم امنیت ملی بین مقام های دولت کنونی و تیم انتقالی رئیس جمهوری منتخب بسیار مهم هستند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1488

به "پنتاگون جلسات اطلاعاتی با تیم انتقالی بایدن را از سر می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون جلسات اطلاعاتی با تیم انتقالی بایدن را از سر می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید