وزیر کشور: آغاز مجدد فعالیت ها به معنای رفع خطر کرونا نیست

به گزارش یادداشت سریع، وزیر کشور با بیان اینکه آغاز دوباره فعالیت ها به معنای رفع خطر نیست گفت تا زمانی که داروی کرونا کشف نشود، خطر ابتلا به آن وجود دارد

وزیر کشور: آغاز مجدد فعالیت ها به معنای رفع خطر کرونا نیست

به گزارش خبرنگاران، وزیر کشور گفت: این بیماری به خاطر به دلیل عدم رعایت یا بی مبالاتی هایی که احتمالا صورت بگیرد می تواند مجددا با همان شیوه و مسائل افزایش پیدا کند، پس ما در جامعه تا نهایت موضوع که می تواند کشف دارو و واکسن های موثر یا اقدامات بالای بهداشتی باشد، با این خطر روبرو هستیم.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه برگزاری جلسه کمیته اجتماعی - انتظامی مقابله با کرونا در این باره اظهار کرد: اگر موضوع باز فعالیت در حوزه های مختلف اتفاق افتد مردم خوب ما باید بدانند باز فعالیت به معنای رفع بیماری یا کنترل و مدیریت قطعی این بیماری نیست.

وی ادامه داد: این بیماری به خاطر عدم رعایت یا بی مبالاتی هایی که احتمالا صورت بگیرد می تواند مجددا با همان شیوه و مسائل افزایش پیدا کند، پس تا نهایت موضوع که می تواند کشف دارو و واکسن های موثر یا اقدامات بالای بهداشتی باشد ما در جامعه با این خطر روبرو هستیم و راه پیشگیری نیز همین اقدامات از جمله فاصله گذاری اجتماعی و فاصله گذاری فیزیکی است که تا کنون مطرح شده است.

وزیر کشور گفت: در فاصله اندازی اجتماعی اقدامات خوبی اجرا شده که باید ادامه دهیم و فاصله اندازی های فیزیکی را هم رعایت کنیم تا اطمینان 100 درصد حاصل شود، چون برخی از نگرش هایی که در جلسه مطرح شد مبتنی بر این بود که آیا از هر تاریخی که فعایت ها آغاز شود به منزله اطمینان بخشی کامل به مردم است که باید گفت حتما اینطور نیست.

رحمانی فضلی اضافه نمود: دوستان ما در وزارت بهداشت کماکان اصرار بر این دارند که تمام ملاحظاتی که تا کنون از سوی مردم باید رعایت می شده، باز هم رعایت شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 930

به "وزیر کشور: آغاز مجدد فعالیت ها به معنای رفع خطر کرونا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: آغاز مجدد فعالیت ها به معنای رفع خطر کرونا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید