واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار و فرزندانشان ایمن است

به گزارش یادداشت سریع، نتایج یک مطالعه نشان می دهد: تزریق واکسن آنفلوآنزا در زنان باردار خطر ابتلا به آسم و بیماریهای عفونی را در نوزادان آنان افزایش نمی دهد.

واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار و فرزندانشان ایمن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محققان کانادایی بر اساس آنالیز های جدید خود دریافتند: زنان بارداری که در برابر بیماری آنفلوآنزا واکسینه می شوند خطر ابتلای نوزاد خود به بعضی بیماری ها از جمله آسم، عفونتها، از دست دادن قدرت بینایی و شنوایی را به واسطه تزریق این واکسن افزایش نمی دهند.

آمار ها نشان می دهد: میزان ابتلا به آسم، اختلال حسی یا رشد سلول های سرطانی در میان بچه هایی که مادران آنان در دوران بارداری واکسن آنفلوآنزا تزریق نموده اند و مادرانی که این واکسن را دریافت ننموده اند، برابر است.

به گفته محققان این موضوع از دوران نوزادی تا حدود چهار سالگی به قوت خود باقیست.

محققان کانادایی اظهار داشتند: مطالعات متعددی در کشور های مختلف انجام گرفته که نشان می دهد واکسیناسیون آنفلوآنزا در دوران بارداری احتمال بروز مسائل و پیامد های بارداری یا زایمان را افزایش نمی دهد.

اگرچه واکسیناسیون علیه بیماری آنفلوآنزا برای زنان باردار توصیه می گردد، اما بسیاری از زنان به تزریق این واکسن اقدام نمی نمایند، زیرا نگران عوارض جانبی این واکسن برای خود و نوزادشان هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان کانادایی تاکید کردند: مطالعات متعددی انجام گرفته که نشان می دهد واکسن آنفلوآنزای فصلی برای زنان باردار و فرزندان آنان ایمن است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1863

به "واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار و فرزندانشان ایمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار و فرزندانشان ایمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید