هاشمی: مسؤولان اقتدار لازم برای کنترل وضع تهران در مقابله با کرونا ندارند

به گزارش یادداشت سریع، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مسؤولان به دلیل ترس از پیامد های اقتصادی و ایجاد نافرمانی های مدنی اقتدار لازم برای وضع قوانین و مقررات سختگیرانه با هدف مقابله با کرونا را در تهران ندارند.

هاشمی: مسؤولان اقتدار لازم برای کنترل وضع تهران در مقابله با کرونا ندارند

به گزارش گروه اجتماعی یادداشت سریع، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: در آستانه ولادت امام زمان (عج) قرار داریم که امیدواریم با ظهور حضرت گشایشی برای همه حاصل شود.

وی افزود: مسئله این روز های شهر تهران ازدحام و ترافیک تردد شهروندان در مکان های عمومی است که به نظر نسبت به سایر شهر ها بیشتر باشد و این موضوع نتیجه فعالیت شرکت ها و دستگاه ها است و این ازدحام مضاعف شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این ازدحام در سیستم حمل و نقل عمومی و میادین میوه و تره بار نشان می دهد که شرایط کلانشهر تهران با ده میلیون جمعیت قابل مقایسه با سایر شهر ها نیست.

محسن هاشمی ادامه داد: اگر قرار است پاندمی کرونا را شکست بدهیم باید شرایط متفاوتی را از تنظیم قوانین و مقررات برای شهر تهران وضع کنیم و این درست نیست که بخواهیم همه مسائل را هم به گردن مردم بیاندازیم.

وی افزود: مقصر دانستن مردم دردی را دوا نمی کند بلکه مدیران و مسوولان باید با ابزار اطلاع رسانی و تشدید مقررات و وضع قوانین سختگیرانه رفت و آمد مردم را هدایت و نظم بخشی کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این مشکل متاسفانه تا به امروز رفع نشده است و این در حالی است که در اعمال محدودیت ها هم به دلیل نگرانی از پیامد های اقتصادی و نگرانی از هرج و مرج و ایجاد نافرمانی های مدنی آن به درستی عمل نمی کنیم و اقتدار لازم را نداریم.

محسن هاشمی ادامه داد: در هر صورت اگر با جدیت بیشتری در تهران گام بر نداریم شرایط ما حادتر شده و شیوع این بیماری گسترده تر از حد تصور ما خواهد شد.

وی اعلام نمود: نکته دیگر مسئله حمایت دولت از مدیریت شهری است که بنده نامه ای به ریاست جمهوری نوشتم. در این بحران بسیاری از مسائل اقتصادی برای مدیریت شهری ایجاد می شود و ما در این نامه این شرایط را برای دولت تشریح کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما از دولت توقع داریم تا شرایط ویژه ای برای مدیریت شهری تهران در نظر گرفته و از محل ویژه ای منابع خاصی را برای مدیریت شهری در نظر بگیرند تا مقابله با کرونا دچار مشکل نشود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 942

به "هاشمی: مسؤولان اقتدار لازم برای کنترل وضع تهران در مقابله با کرونا ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی: مسؤولان اقتدار لازم برای کنترل وضع تهران در مقابله با کرونا ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید