نمایندگان مجلس عراق: نخست وزیر در قبال تجاوزات آمریکا سکوت نکند

به گزارش یادداشت سریع، سه نفر از نمایندگان مجلس عراق ضمن هشدار درباره تجاوزات اخیر آمریکا، تأکید کردند نخست وزیر نباید در قبال این مسأله سکوت کند.

نمایندگان مجلس عراق: نخست وزیر در قبال تجاوزات آمریکا سکوت نکند

به گزارش گروه بین الملل یادداشت سریع، سه نفر از نمایندگان مجلس عراق نسبت به تجاوزات اخیر سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد ابراز انزجار کردند.

عامر الفایز عضو کمیسیون روابط خارجی مجلس تأکید کرد که دولت در قبال تقض حاکمیت عراق توسط آمریکا باید موضع صریح و قاطعی اتخاذ کند و سکوت نکند.

الفایز در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه هشدار داد که سفارت آمریکا به اردوگاهی در داخل منطقه سبز بغداد بدل خواهد شد. بیشتر سفارتخانه ها و مراکز مهم دولتی عراق در این منطقه واقع شده است.

مهدی تقی آمرلی عضو کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس هم گفت که مجلس این کشور موضع خود را در قبال تجاوزات آمریکا اتخاذ نموده است.

آمرلی تأکید کرد که مجلس عراق، تجاوزات آمریکا به ویژه استقرار یک سامانه پدافندی آمریکایی در داخل منطقه سبز را نقض فاحش حاکمیت عراق می داند.

وی خاطر نشان کرد، آمریکا در کوشش است که عراق به صحنه درگیری تبدیل کند و طرفهای سیاسی زیادی نیز در پی این درگیری هستند، ولی نخست وزیر باید فورا مداخله کند.

سلام الشمری نماینده ائتلاف سائرون هم گفت که آمریکا به خاطر ضعف دولتمردان عراقی در تصمیم گیری، به تجاوزات خود ادامه می دهد.

الشمری تأکید کرد که این رفتار مسئولان عراقی باعث شده است که آمریکا در رفتارهای خود، هیچ احترامی برای بغداد قائل نباشد.

وی در انتها خاطر نشان کرد، اقدامات آمریکا علیه عراق، پس از مذاکرات واشنگتن-بغداد افزایش یافته و همین نشان می دهد که آمریکا در تعامل با عراق به عنوان یک حکومت مستقل، جدی نیست.

رسانه های عراق عصر شنبه هفته جاری از اقدام سفارت آمریکا در بغداد در راه اندازی و آزمایش سامانه دفاع هوایی در منطقه سبز بغداد خبر دادند. این اقدام آمریکایی ها اعتراض طیف ها و گروه های عراقی را در پی داشت و هشتگ #قاعدة-مو-سفارة (سفارت نیست پایگاه نظامی است) راه انداختند.

میثاق ابراهیم عضو ائتلاف الفتح در مجلس عراق اقدام سفارت آمریکا در انجام تمرین نظامی در منطقه سبز بدون اطلاع دولت عراق را نشانه ضعف دولت مصطفی الکاظمی و تحقیر آن دانست (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1101

به "نمایندگان مجلس عراق: نخست وزیر در قبال تجاوزات آمریکا سکوت نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان مجلس عراق: نخست وزیر در قبال تجاوزات آمریکا سکوت نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید