میشل عون: احتمال دخالت خارجی در انفجار بیروت بررسی می شود

به گزارش یادداشت سریع، رئیس جمهور لبنان گفت که همه احتمالات از جمله وقوع اهمال کاری یا دخالت یک کشور خارجی در انفجار بیروت بررسی می شود.

میشل عون: احتمال دخالت خارجی در انفجار بیروت بررسی می شود

به گزارش گروه بین الملل یادداشت سریع، میشل عون رئیس جمهور لبنان در گفتگو با یادداشت سریع از طریق فضای مجازی، گفت که عدالت در خصوص انفجار بیروت هر چه سریع باید برقرار شود.

به نوشته المیادین، او گفت که حکم قضایی در این باره نباید به طول انجامد و عدالتی که با تأخیر برقرار شود، عدالت نیست و باید فوری و البته بدون عجله صورت پذیرد.

او با بیان اینکه محاکم قضایی به روی تمامی مردم لبنان باز است، اضافه نمود: همه مردم لبنان از جمله خود من از آن چه که رخ داده خشمگین هستیم.

رئس جمهور لبنان در ادامه گفت که در تحقیقات جاری، تمامی احتمالات از جمله اهمال کاری یا احتمال وقوع یک اتفاق ناخواسته یا دخالت کشور خارجی بررسی می شود.

به گفته وی هیچ چیزی جز محاکمه عاملان این حادثه نمی تواند کسانی که عزیزان خود را از دست داده اند را تسکین دهد.

او همچنین گفت که این انفجار، موجب از بین رفتن محاصره لبنان شده و به زودی فرایند بازسازی در اسرع وقت آغاز می شود.

وی درباره دیدار خود با امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود نیز گفت که از وی خواسته تا تصاویر هوایی از انفجار را در اختیار لبنان قرار دهد تا معین شود انفجار حاصل دخالت خارجی بوده تا اهمال کاری.

رئیس جمهور لبنان اضافه نمود: ممکن است به سوی تشکیل یک دولت وحدت ملی حرکت کنیم، اما این کار به پیش زمینه و توافقات میان گروه های سیاسی نیاز دارد.

طبق آخرین آمار از وزارت بهداشت لبنان، تا کنون بر اثر انفجار مهیب عصر روز سه شنبه در بیروت 154 نفر کشته و بیش از 5000 تن نیز زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1150

به "میشل عون: احتمال دخالت خارجی در انفجار بیروت بررسی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میشل عون: احتمال دخالت خارجی در انفجار بیروت بررسی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید