موسوی: رایزنی ها با چین برای خارج کردن ایرانی ها از ووهان ادامه دارد

به گزارش یادداشت سریع، سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه خارج کردن ایرانی ها از ووهان نیازمند موافقت دولت چین است، گفت که رایزنی ها با مقامات چینی در این خصوص ادامه دارد.

موسوی: رایزنی ها با چین برای خارج کردن ایرانی ها از ووهان ادامه دارد

با تور چین نوروز 99 سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی یادداشت سریع، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش یادداشت سریع در مورد آخرین شرایط هم میهنان مقیم در شهر ووهان چین (کانون انتشار ویروس کرونا) گفت: همانگونه که در توضیحات قبلی اشاره شد، وزارت امور خارجه با مشاهده اولین اخبار از انتشار ویروس کرونا، کوشش شبانه روزی برای مدیریت ابعاد مختلف موضوع و یاری به هموطنان مقیم مناطق آلوده در چین را شروع کرد.

موسوی اضافه نمود: مکاتبه و هماهنگی های مستمری با نهاد های داخلی برای پیش بینی مراقبت های بهداشتی صورت گرفته و سفارت کشورمان در چین نیز تدابیر لازم را اتخاذ و در مواردی هم با مشورت تشکل های ایرانیان مقیم اقداماتی صورت گرفته و یا در حال پیگیری و انجام است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه گفت: در شهر ووهان که کانون انتشار ویروس است، سفارت کشورمان از اولین ساعات، ارتباط مستمری با دانشجویان ایرانی برقرار نموده است.

وی مطرح نمود: اولین هدف، خارج کردن دانشجویان و هموطنان عزیز مقیم از این شهر بوده که راه حل های مختلف زمینی و سپس هوایی پیگیری شده، ولی عملیاتی شدن آن مستلزم موافقت دولت چین براساس مقررات بهداشتی و بین المللی برای پیشگیری از انتشار این ویروس در سایر کشور ها است که ضروری است با رعایت شرایط گفته شده انجام گردد.

*ارسال بسته های مواد غذایی و بهداشتی برای دانشجویان مقیم ووهان

موسوی افزود: رایزنی مستمر با مقامات چینی در این زمینه ادامه داشته و به موازات آن علیرغم مسائل ناشی از فاصله 1200 کیلومتری و مقررات شدید قرنطینه در محل، سفارت جمهوری اسلامی ایران بسته های مواد غذایی و بهداشتی برای همه دانشجویان مقیم این شهر ارسال نموده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خاتمه با بیان اینکه این موضوع با اولویت بالا از سوی وزارت امور خارجه در حال پیگیری و اقدام است، اعلام نمود به منظور پاسخگویی به خانواده های هم میهنان مقیم چین اداره دانشجویی وزارت امور خارجه با شماره های زیر آماده پاسخگویی به تماس های تلفنی خواهد بود:

00982161153205

00989128049134

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 643

به "موسوی: رایزنی ها با چین برای خارج کردن ایرانی ها از ووهان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: رایزنی ها با چین برای خارج کردن ایرانی ها از ووهان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید