مقاله: جشن روز شکرگزاری در کانادا (Thanksgiving Day)

به گزارش یادداشت سریع، مجلس کانادا این تاریخ را در ششم نوامبر سال 1957 به رسمیت شناخت که در بیشتر مناطق کانادا تعطیل رسمی است و مراکز تجاری و اداریمیز تعطیل هستند

مقاله: جشن روز شکرگزاری در کانادا (Thanksgiving Day)

ناگفته نماند که در استانهایی همچون؛ نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا و ... این تعطیلات اختیاری هستند.

این جشن تقریبا مصادف با جشن مهرگان ایرانیان میاشد که این فرصت را به ایرانیان مقیم کانادا میدهد که در این تعطیلی آببن باستانی جشن مهرگان را نیز برگذار کنند.

کاسه ای پر از گلاب، آب، سرکه، برگ آویشن، گل های بنفشه و نازبو یا ریحان نیز قرار می دادند. سرمه دان، آیینه، اسفند و عود و همچنین گل همیشه شکفته که پیرامون آن را با شاخه هایی از سرو، مورد، گز تزیین می کردند نیز زینت بخش سفره مهرگانی بود.

در جشن مهرگان سفره مهرگانی یا خوان مهرگانی پهن می کردند. این سفره که برگرد آتشدان پهن می شد به رنگ ارغوانی بود و در آن از انواع میوه ها، شیرینی و خوراکی ها، شربتی از عصاره هوم یا هَئومَه که با شیر رقیق شده و نان مخصوص لورک قرار می دادند. میوهای چون انار، سیب، ترنج، بی یا به، ترنج، سنجد، انگور سفید، کُنار، زالزالک، ازگیل و خرمالو وجود داشت.

منبع مقاله: جشن روز شکرگزاری در کانادا (Thanksgiving Day)

انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2017

به "مقاله: جشن روز شکرگزاری در کانادا (Thanksgiving Day)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: جشن روز شکرگزاری در کانادا (Thanksgiving Day)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید