مستندی درباره اقدامات کره شمالی برای دور زدن تحریم ها

به گزارش یادداشت سریع، دانمارک و سوئد گفته اند این ادعاها را که کره شمالی کوشش داشته تحریم ها را با توافقات تسلیحاتی بین المللی مشکوک دور بزند، با سازمان ملل مطرح خواهند کرد.

مستندی درباره اقدامات کره شمالی برای دور زدن تحریم ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه تلگراف، مستند جاسوس: نفوذ به کره شمالی که روز یکشنبه در بی بی سی و ایستگاه های تلویزیونی ملی دانمارکی، سوئدی و نروژی پخش شد، داستانی را بیان می نماید که چطور اولریش لارسن، مدت 10 سال را به نفوذ در یک گروه اسکاندیناویایی دلسوز دیکتاتوری کمونیستی کره شمالی گذرانده است.

لارسن به همراه جیم لاتارچه کوورتروپ، بازیگری که در نقش یک سرمایه گذار استخدام شده بود، در سال 2017 به پیونگ یانگ رفت و در حضور چندین مقام دولتی کره شمالی، قراردادی برای فراوری تجهیزات نظامی و داروهای محرک با نمایندگی یک کارخانه تسلیحاتی کره شمالی به امضا رساند.

با عقد این قرارداد، وی سپس برای ملاقات با اهالی کره شمالی و به منظور آنالیز محل پیشنهادی برای کارخانه سلاح در جزیره ای در دریاچه ویکتوریا، به اوگاندا و نیز جوردون سفر کرد تا با تاجری برای مذاکرات درباره توافق نفتی و دور زدن تحریم ها گفت وگو کند.

دولت های دانمارک و سوئد وعده دادند که نقض گسترده تحریم ها از سوی کره شمالی را در کمیته تحریم های سازمان ملل مطرح نمایند. وزرای خارجه سوئد و دانمارک در بیانیه مشترکی گفتند: ما محتوای این مستند را بسیار جدی می گیریم زیرا تعدادی پرسش و نگرانی عمیقاً مشکل زا را مطرح نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1250

به "مستندی درباره اقدامات کره شمالی برای دور زدن تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستندی درباره اقدامات کره شمالی برای دور زدن تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید