مدیرعامل تسلا وحشت از کرونا را بی معنی خواند ، خشم شدید کاربران توییتر از توییت ایلان ماسک

به گزارش یادداشت سریع، ایلان ماسک؛ مدیرعامل تسلا در توییتی عنوان نموده که هراس از ویروس کرونا بی معنی و گنگ است و این اظهار نظر نیز اینگونه تعبیر می گردد که نباید کرونا را جدی گرفت. اما بسیاری از کاربران توییتر و بعضی از دنبال کنندگان ماسک از وی عصبانی شده اند. آنها می گویند ماسک حق ندارد کرونا را عادی جلوه دهد ، در حالی که بعضی دیگر می گویند او به وحشت عمومی و اضطراب نقد دارد، نه به ماهیت کرونا و جدی بودن این بیماری.

مدیرعامل تسلا وحشت از کرونا را بی معنی خواند ، خشم شدید کاربران توییتر از توییت ایلان ماسک

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ایلان ماسک همواره به خاطر توئیتهای جنجالی خود مشهور است ، اما توییتی که او بعد از ظهر آدینه ارسال کرد ، نظرات بسیاری را به خود جلب کرد. ماسک ، مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا ، پیغام خود را با پنج کلمه مختصر تحویل داد: وحشت از کرونا گنگ(بی معنی) است.

در عرض چند ثانیه ، توییت ماسک بازتوییت شد و هزاران پاسخ تند و آتشین گرفت. درکمتر از دو ساعت از ارسال آن ، این پیغام بیش از 65،700 بار بازخوانی شده و 300،000 بار پسندیده شد. این یک واکنش خیره نماینده و باور نکردنی است که حتی برای شخصیت مشهوری مثل ماسک تازگی دارد. این واکنش اجتماعی نشان می دهد که مردم از رفتار ماسک ناراحتند. چر که حس می نمایند او خطرات احتمالی کرونا را پایین تر از حد واقعی ارزیابی می نماید. گرچه دیگران از او دفاع می کردند و می گفتند وی از نگرانی درباره ویروس صحبت می نماید ، نه خود ویروس.

البته مایک به توییت های جنجالی عادت دارد و پیش از این حتی برای توییت هنای خود جریمه نقدی گرفته است(گرچه بعید است توییت فعلی جریمه ای داشته باشد). کرونا یا . COVID-19 ، ناشی از ویروس کرونا ، از زمان شیوع اولیه در چین در ماه دسامبر به سرعت در سراسر دنیا گسترش یافته است و اکنون راه خود را به همه قاره ها باز نموده است. سازمان بهداشت دنیای COVID-19 را موقعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی اعلام نموده است.

ماسک تا این لحظه درباره توییت خود و علائم وحشت که گنگ قلمداد می کرد ، توضیحی نداده است.بروس فنتون ، استراتژیست مالی ، نوشت: ایلان این توییت خوبی نیست. مردم هنوز اقدامات صحیحی را انجام نمی دهند. شما مرد اهل علمی هستید. آیا می توانم با برخی از دانشمندان تماس بگیرم تا بتوانند نظر شما را تغییر دهند؟

یک کاربر دیگر نوشت: یک کشته، ده کشته، هزار کشته، چند نفر باید بمیرند تا ما بترسیم؟! . یک کاربر دیگر منافع ماسک را در این توییت دخیل دانست و نوشت : من کاملاً شگفت زده ام چون می دانم ماسک صاحب شرکتی است که کارمندان نمی توانند از خانه کار نمایند ، بنابراین بعید هم نیست بخواهدد با چنین اظهار نظری، بیماری را عادی جلوه دهد.

منبع: انتخاب
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 864

به "مدیرعامل تسلا وحشت از کرونا را بی معنی خواند ، خشم شدید کاربران توییتر از توییت ایلان ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل تسلا وحشت از کرونا را بی معنی خواند ، خشم شدید کاربران توییتر از توییت ایلان ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید