ماهواره های استارلینک فردا پرتاب می شوند

به گزارش یادداشت سریع، شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) گفت که با توجه به شرایط جوی مساعد، سری بعدی ماهواره های استارلینک(Starlink) فردا پرتاب خواهند شد.

ماهواره های استارلینک فردا پرتاب می شوند

به گزارش خبرگزاری مالی ایرانبه نقل از اسپیس،سری بعدی ماهواره های اینترنتی استارلینک شرکت اسپیس ایکس یک روز زودتر از پیش بینی ها پرتاب خواهند شد.

شرکت اسپیس ایکس بیان کرد میخواهد 60 ماهواره استارلینک را فردا چهارشنبه 22 آوریل پرتاب کند. این در حالی است که در ابتدا قرار بود این ماموریت روز پنجشنبه 23 آوریل صورت گیرد.

شرکت اسپیس ایکس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: با توجه به شرایط مساعد جوی، ماهواره های استارلینک فردا سوار بر موشک فالکون9 اسپیس ایکس، در ساعت 3:37 p.m به وقت زمانی شرقی(12:07 بامداد پنجشنبه به وقت تهران) به فضا پرتاب خواهند شد.

در این پیغام توئیتر آمده است: اسپیس ایکس میخواهد اولین مرحله موشک فالکون 9 را که حامل ماهواره های استارلینک است، به زمین فرود آورد. این پیشران تجربه هایی در صعود و فرود موفقیت آمیز دارد و تا به امروز سه ماموریت فضایی را انجام داده است.

ماهواره های استارلینک بخشی از برنامه اسپیس ایکس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال 2015 میلادی با درخواست ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال مبنی بر اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند دنیای شروع شد. وی در سال 2017 برنامه استارلینک را به عنوان یک سیستم پهنای باند ارزان قیمت که می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر دنیا فراهم کند، به ثبت رساند.

اگز ماموریت فردا با موفقیت انجام گردد، هفتمین سری از پرتاب 60 ماهواره استارلینک انجام خواهد شد.

شرکت اسپیس ایکس میخواهد در آینده ای نزدیک ماموریت های بیشتری را هم به انجام برساند.

به گفته ایلان ماسک بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس، این شرکت میخواهد حداقل 400 ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند پوشش اینترنت دنیای را ایجاد کند و برای پوشش متوسط دنیای باید حداقل 800 ماهواره به فضا بفرستد. به گفته اسپیس ایکس، صورت فلکی متشکل از ماهواره های استارلینک می تواند در آینده به طور چشمگیری رشد کند و به تعداد 12 هزار ماهواره برسد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 978

به "ماهواره های استارلینک فردا پرتاب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره های استارلینک فردا پرتاب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید