لزوم تناسب میان تسهیلات اعطایی بانک های خصوصی با سپرده ها

به گزارش یادداشت سریع، تهران (پانا) - رییس کل بانک مرکزی بر ضروت رعایت بخشنامه متناسب سازی میزان تسهیلات اعطایی بانک های خصوصی با سپرده های آنها تاکید نمود.

لزوم تناسب میان تسهیلات اعطایی بانک های خصوصی با سپرده ها

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: بعدازظهر دیروز (پنج شنبه) در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان فارس ضمن آنالیز مسایل بانک ها، بر ضرورت کوشش آنها برای تامین اقتصادی فراوری و ضرورت رعایت بخشنامه صادره بانک مرکزی برای متناسب سازی میزان تسهیلات اعطایی بانک های خصوصی با سپرده های آنها در استان تاکید شد.

همتی یادآور شد: صبح دیروز نیز به اتفاق بعضی معاونان و مدیران بانک مرکزی در جلسه دولت و بخش خصوصی در شیراز گفت وگویی داشتیم، جلسه بیش از سه ساعت ادامه داشت که در این جلسه، مسائل ارزی و ریالی و نیازهای واحدهای و فراوریی و بازرگانی استان، در فضای صمیمی با حضور استاندار و سایر مسئولان استان مورد آنالیز نهاده شد و مقرر شد، مسائل موردی نیز در قالب کمیته ای در بانک مرکزی پیگیری و حل و فصل گردد.

وی در این یادداشت توضیح داد: همچنین مقرر شد؛ بانک ها منابع لازم برای اتمام 105 پروژه با 90 درصد پیشرفت را تامین نمایند و در خاتمه جلسه نیز سیاست های پولی و ارزی و سایر اقدامات بانک مرکزی برای خنثی سازی تحریم های بی سابقه در دو سال گذشته به اطلاع اعضای جلسه رسید.

همتی اضافه نمود: در بازدید از پروژه خط دو متروی شیراز نیز مقرر شد، منابع ناشی از انتشار اوراق مشارکت در اسرع وقت در اختیار پروژه قرار گیرد تا امکان راه اندازی این خط هرچه سریع تر فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1651

به "لزوم تناسب میان تسهیلات اعطایی بانک های خصوصی با سپرده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تناسب میان تسهیلات اعطایی بانک های خصوصی با سپرده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید