فاصله گذاری اجتماعی گامی اساسی برای ریشه کنی کروناست

به گزارش یادداشت سریع، خبرنگاران/گیلان فرماندار صومعه سرا اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را گامی اساسی در جهت ریشه کنی کرونا دانست و گفت: مردم متولی اصلی طرح فاصله گذاری اجتماعی هستند.

فاصله گذاری اجتماعی گامی اساسی برای ریشه کنی کروناست

سید جلال سیدمحمدی در گفت وگو با یادداشت سریع، با بیان اینکه عملیات اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور از صبح امروز در شهرستان صومعه سرا شروع شده است، اظهار کرد: از همه شهروندان این شهرستان تقاضا دارم با مشارکت جدی در اجرای طرح ما را کمک نمایند تا بتوانیم با قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا سلامتی کامل را به جامعه برگردانیم.

وی مردم را متولی اصلی طرح فاصله گذاری اجتماعی دانست و اضافه نمود: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از ورود خودروهای با پلاک غیر استان گیلان و شهرستان صومعه سرا به حوزه این شهرستان ممانعت شده و مالکان این خودروها جریمه و خودروها نیز توقیف خواهند شد.

فرماندار صومعه سرا اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را گامی اساسی در جهت ریشه کنی کرونا دانست و افزود: این تصمیم براساس دستورالعمل استاندار گیلان و در جلسه شورای تامین شهرستان اتخاذ شده و در این راستا مسئولیت برخورد افراد خاطی بر عهده نیروی انتظامی و قضایی است.

سیدمحمدی با اشاره به اینکه همه اعضای شورای تامین شهرستان صومعه سرا با جدیت از مصوبه مذکور حمایت می نمایند، گفت: مسئولیت کنترل خودروها در ورودی شهرستان بر عهده نیروی انتظامی است که در این راستا نیروهای ارتش و سپاه نیز مشارکت دارند. جریمه 500 هزار تومانی و توقیف بدون ملاحظه خودرو نیز در انتطار قانون شکنان است.

وی در ادامه از تداوم تعطیلی اصناف و بازاریان تا اطلاع ثانوی اطلاع داد و اعلام نمود: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اصناف و مشاغل مشمول، در قالب گروه بندی سه گانه(گروه اول که باید کاملا فعال باشند، گروه دوم که باید تعطیل شوند و گروه سوم که براساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها مجاز است) فعالیت می نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان صومعه سرا گفت: براساس مصوبه شورای تامین شهرستان و به منظور تضمین اجرای طرح، جریمه نقدی 500 هزار تومانی و پلمب واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی اداره تعزیرات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار گرفته است.

وی یادآور شد: چهار اکیپ متشکل از بازرسین صمت و اتاق اصناف و اماکن و تعزیرات در سه شهر صومعه سرا، گوراب زرمیخ و تولمات و یک اکیپ سیار نیز در روستاهای شهرستان صومعه سرا از صبح امروز، 8 فروردین ماه فعالیت خود را شروع می نمایند.

سیدمحمدی همچنین از راه اندازی ایستگاه تهیه رایگان مواد ضدعفونی سطوح در شهرستان صومعه سرا اطلاع داد و اظهار کرد: این ایستگاه با ابتکار هلال احمر و مشارکت خیرین در مقابل اداره هلال احمر راه اندازی شده و همه روزه با یک تانکر 6000 لیتری جهت استفاده رایگان در اختیار شهروندان این شهرستان قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 911

به "فاصله گذاری اجتماعی گامی اساسی برای ریشه کنی کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله گذاری اجتماعی گامی اساسی برای ریشه کنی کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید