علت واریز نشدن مبلغ فروش سهام عدالت تعیین شد

به گزارش یادداشت سریع، مشمولانی که شماره شبای بانکی و تلفن همراه آن ها با کوچکترین مسئله ای روبرو بوده از مرحله سفارش گیری حذف شده اند.

علت واریز نشدن مبلغ فروش سهام عدالت تعیین شد

به گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار با شرح دلایل احتمالی عدم واریز پول فروش 30 درصد سهام عدالت به حساب بعضی متقاضیان اعلام نمود مشمولانی که شماره شبای بانکی و تلفن همراه آن ها با کوچکترین مسئله ای رو به رو بوده از مرحله سفارش گیری حذف شده اند.

اولویت نخست شرکت سپرده گذاری مرکزی، بانک ها و شبکه کارگزاری در فروش سهام عدالت، حفاظت و صیانت از دارایی های مشمولان سهام عدالت است تا از سوء استفاده های احتمالی در این زمینه جلوگیری گردد به طوریکه هیچ فردی غیر از خود سهامدار، امکان سفارش گذاری فروش سهام را نداشته باشد.

با توجه به اینکه مشمولان سهام عدالت به صورت حضوری یا الکترونیکی در بازار سرمایه احراز هویت نشده اند، در راستای تسهیل فرایند فروش سهام ضمن صیانت از دارایی های سهامداران محترم، احراز هویت افراد تنها به وسیله ارائه شماره شبای بانکی و تلفن همراه به نام خود فرد انجام می گردد؛ لذا هموطنان و مشمولانی که اطلاعات مذکور آن ها با کوچکترین مسئله ای روبرو بوده از مرحله سفارش گیری حذف شده اند. این افراد باید با مراجعه به سامانه www.sahamedalat.ir اقلام داده ای شماره شبای بانکی و شماره موبایل را ویرایش نموده و پس از 24 ساعت در صورت تایید اطلاعات وارد شده از طرف مراجع ذیصلاح، مجددا به وسیله بانک یا کارگزاری اقدام به سفارش گذاری کنند.

موضوع مهم دیگر این است که وجوه حاصل از فروش سهام عدالت باید به حساب خود فرد واریز گردد. اما مواردی وجود دارد که شماره شبای بانکی راکد و یا مسدود بوده و به همین علت امکان واریز وجوه به حساب آن ها وجود نداشته است. این افراد نیز باید اطلاعات بانکی خود را در سامانه www.sahamedalat.ir اصلاح کنند.

همچنین آخرین آمار ها نشان می دهد که تا تاریخ 15/04/1399 یک میلیون و 600 هزار نفر سفارش فروش سهام عدالت خود را در سامانه های بانک ها و شرکت های کارگزاری ثبت نموده اند که از مجموع 2750 میلیارد تومان، رقمی بالغ بر 2600 میلیارد تومان به حساب مشمولان واریز شده است و 150 میلیارد تومان به جامانده نیز هم اکنون در فرایند تسویه واقع شده است.

موضوع بعدی که باید خاطرنشان نماییم مساله واریز وجوه در چند مرحله است. از آنجایی که فروش کل سفارشات به یکباره در بازار سرمایه به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن نماد، وجود صف فروش و ... ممکن است انجام نگردد، شرکت سپرده گذاری مرکزی به رسم امانت هرگاه که فروشی رخ بدهد بلافاصله وجوه حاصل از آن را به حساب صاحبان سهام واریز می نماید و وجوه را تا تکمیل شدن کل فرایند فروش نزد خود نگهداری نمی نماید.

نکته حائز اهمیت بعدی مربوط به فروش سهام عدالت افراد زیر 18 سال است که نمی توانند شماره موبایل به نام خود داشته باشند. احراز هویت این دسته از افراد به وسیله سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به آدرس www.sejam.ir انجام می گردد. شرح اینکه هم فرد زیر 18 سال و هم، ولی یا قیم ایشان باید در این سامانه ثبت نام نموده و احراز هویت شوند تا این افراد بتوانند به وسیله شماره موبایل متعلق به، ولی در سامانه www.sahamedalat.ir وارد شده و شماره شبای بانکی به نام خود را وارد کنند و همین طور به وسیله سامانه های مربوط به کارگزاری ها و بانک ها اقدام به سفارش گذاری جهت فروش سهام خود کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1112

به "علت واریز نشدن مبلغ فروش سهام عدالت تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت واریز نشدن مبلغ فروش سهام عدالت تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید