عراق، 90درصد سلاح داعشی ها آمریکایی است، عملیات حشد شعبی علیه داعش در مناطق مختلف

به گزارش یادداشت سریع، مسئول اطلاع رسانی در الحشد الشعبی عراق گفت که آمریکا از گروه تروریستی داعش حمایت تسلیحاتی می کند.

عراق، 90درصد سلاح داعشی ها آمریکایی است، عملیات حشد شعبی علیه داعش در مناطق مختلف

به گزارش گروه بین الملل یادداشت سریع به نقل از المعلومه و پایگاه اطلاع رسانی حشد شعبی، صادق الحسینی گفت: آمریکا ذهنیت یک کشور متمدن را ندارد و در قبال کشورها از جمله عراق موضعی خصمانه دارد.

وی اضافه کرد: 90 درصد سلاح های در اختیار داعش به ویژه سلاح های به اصطلاح ولایت دیالی (داعش) آمریکایی است و از انبارهای آمریکا یا از طریق هم پیمانان آمریکا به دست این گروه رسیده است.

الحسینی شرح داد: داعش حمایت و پشتیبانی مالی از آمریکا دریافت می کند و یکی از اهرم های واشنگتن در منطقه برای تداوم خونریزی به شمار می رود.

وی گفت: این حمایت متوقف نشده است و حملات اخیر در چارچوب مقاصد روشنی به منظور ضربه زدن به امنیت و ثبات داخلی عراق صورت گرفته است.

چند منطقه استان دیالی اخیراً شاهد حملات داعشی ها بود که در جریان آن شماری قربانی شدند. گزارش های تأییدشده اطلاعاتی حاکی است که داعش حمایت به ویژه حمایت تسلیحاتی دریافت می کند که مقادیری از آنها در چند مقر داعش کشف و ضبط شده است.

عملیات الحشد الشعبی در منطقه بیجی

نیروهای الحشد الشعبی عملیات تفتیش و بازرسی گسترده ای را در منطقه بیجی در استان صلاح الدین اجرا کردند.

این عملیات توسط تیپ 35 الحشد الشعبی اجرا شد و شماری فرد مورد پیگرد و بازداشت قرار گرفتند و به مراجع ذی ربط تحویل داده شدند.

عملیات امنیتی الحشد در شرق سامرا

یگان های الحشد الشعبی در منطقه سامرا عملیات تفتیش و بازرسی را در شمال شرق این منطقه انجام دادند.

این عملیات را یگان ضربت تیپ 314 الحشد الشعبی و واحدهای اطلاعات با مشارکت تیپ 13 نیروهای پلیس فدرال در خارج از محدوده مأموریت خود در دو منطقه العاشق و القادریه اجرا کردند.

هدف از این عملیات تأمین امنیت این مناطق و پاکسازی آنها از بقایای عناصر گروه تروریستی بود.

حمله نیروهای امنیتی به مناطق هسته های تروریستی داعش

سرهنگ صلاح العیساوی فرمانده تیپ الحشد الشعبی در منطقه عامریه الصمود در استان الانبار از یورش نیروهای امنیتی به مناطق مختلف غرب این استان برای یافتن هسته های تروریستی داعش خبر داد.

العیساوی گفت: این عملیات با پشتیبانی هوانیروز ارتش صورت گرفت و مناطق صحرای بحقش الرطبه در غرب الانبار در پی دریافت اطلاعات تفتیش و بازرسی شد.

وی اضافه کرد: این عملیات در پی اقدام گروهک های داعش در یک بمب گذاری در جهت یک گشتی ارتش صورت گرفت که در جریان آن دو سرباز زخمی شدند.

العیساوی گفت: نیروهای امنیتی مناطق یادشده صحرایی و صعب العبور را محاصره کردند و عملیات پاکسازی آنها از بقایای داعش ادامه دارد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 998

به "عراق، 90درصد سلاح داعشی ها آمریکایی است، عملیات حشد شعبی علیه داعش در مناطق مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، 90درصد سلاح داعشی ها آمریکایی است، عملیات حشد شعبی علیه داعش در مناطق مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید