صدور دستورالعمل ویژه تاسیسات گردشگری برای با کرونا

به گزارش یادداشت سریع، اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری برای مقابله با ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری دستورالعمل صادر کرد.

صدور دستورالعمل ویژه تاسیسات گردشگری برای با کرونا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای کانادا تضمینی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش یادداشت سریع به نقل از ایسنا، دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری صادر شد. در این دستورالعمل ضمن ارائه مشخصه های این ویروس و مراقبت های بهداشتی، در زمینه اهمیت توجه به کروناویروس در تاسیسات گردشگری توضیحاتی داده شده است، هرچند این انتظار از سوی فعالان گردشگری مطرح شده بود که این توصیه ها زودتر و در زمانی که سرایت ویروس کرونا به خارج از چین جدی شده بود، به اجرا گذارده گردد.

در دستورالعملی که اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر نموده، بدون تقسیم بندی تاسیسات گردشگری، تفاوت خدماتی و نوع فعالیت آن ها، به نحوه برخورد با افراد مشکوک به بیماری کووید 19 در تاسیاست گردشگری، نحوه کنترل مسافران و آموزش پرسنل پرداخته شده است.

کنترل پاسپورت مسافران و شناسایی افرادی که در ماه های اخیر به چین سفر داشته اند، پرسش در زمان پذیرش درباره معاینات و کنترل جسمانی و سلامت وی در فرودگاه های کشور، آموزش پرسنل درخصوص نحوه شناسایی و برخورد با مسافران مشکوک و اقدامات پیشگیرانه، تهیه دستورالعمل های ویژه مسافران و نصب در اتاق ها، اطلاع موارد حاد به مراکز بهداشتی و درمانی، رعایت اصول برخورد با بیماران شناسایی شده و انجام اقدامات کنترلی عفونت در واحد گردشگری از جمله توصیه هایی است که به تاسیسات گردشگری برای کنترل مسافران شده است.

در این دستورالعمل، در 14 بند نیز به نکات آموزشی پرسنل پرداخته شده است. همچنین به تاسیاست گردشگری توصیه شده در صورت برخورد با مسافر بیمار، سریعا به مراکز بهداشتی برای انتقال بیمار اطلاع داده گردد، اتاق ها و نقاط آلوده کامل ضدعفونی گردد و پرسنل بعد از نظافت و ضدعفونی اتاق استحمام نموده و لباس هایشان را به خوبی بشویند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 25 مرداد 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 701

به "صدور دستورالعمل ویژه تاسیسات گردشگری برای با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور دستورالعمل ویژه تاسیسات گردشگری برای با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید