شیخی: کمتر از 10 درصد تهرانی ها پروتکل های بهداشت را رعایت می نمایند

به گزارش یادداشت سریع، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مهمترین عامل در پیشگیری از کرونا را رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی دانست و گفت: متاسفانه کمتر از 10 درصد جمعیت تهران پروتکل های بهداشت را رعایت می نمایند.

شیخی: کمتر از 10 درصد تهرانی ها پروتکل های بهداشت را رعایت می نمایند

به گزارش گروه سیاسی یادداشت سریع، زهرا شیخی، با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کرونا در تهران گفت: با توجه به تصمیم اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد که استانداران و روئسای دانشگاه های علوم پزشکی استان ها در مورد اعمال محدودیت کرونایی تصمیم گیری نمایند. بر همین اساس ستاد بیماری کرونا در تهران هم بسته پیشنهادی خود را برای اعمال محدودیت ها اعلام نموده و منتظر تصمیم ستاد ملی است.

کمتر از 10 درصد مردم تهران پروتکل های بهداشت را رعایت می نمایند

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم، با اشاره به صحبت های معاون وزیر بهداشت در مورد کاهش قابل توجه رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم گفت: طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت کمتر از 10 درصد مردم تهران پروتکل های بهداشت را رعایت می نمایند که بسیار نگران نماینده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اضافه نمود: تا حدودی برداشتن محدودیت های کرونایی موجب شد، مردم احساس نمایند خطر بیماری کرونا بر طرف و شرایط عادی شده است. از این رو بخش زیادی از مردم هنگام حضور در معابر و اماکن شلوغ مسائل بهداشتی را رعایت نکردند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی بهترین شیوه برای مبارزه با بیماری کوید-19 است، اظهار کرد: از مردم درخواست می کنم تا زمان اخذ تصمیم ستاد ملی در مورد اعمال محدودیت ها، برای جلوگیری از شیوع ویروس و کاهش تلفات از تردد در امکان پرخطر، شلوغ و سرپوشیده پرهیز نموده و ضمن رعایت فاصله فیزیکی از ماسک نیز استفاده نمایند.

عادی سازی شرایط کرونایی موجب کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم شد

شیخی، با بیان اینکه عادی سازی شرایط کرونایی تا حدودی موجب کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم شد، گفت: امیدوارم مسئولان در بیان خطرات و تهدیدات افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا، اهتمام بیشتری داشته باشند. ازطرفی مردم هم با توجه به کمبود های موجود در حوزه تجهیزات پزشکی و تخت های مراقبت ویژه و خستگی کادر درمانی بیش از گذشته مسائل بهداشتی را رعایت نمایند.

مردم بر اجرای پروتکل های بهداشتی نظارت نمایند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه پروتکل های ابلاغی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا حکم قانون را داشته و همه مردم و مسئولان موظف به رعایت آن هستند، اضافه نمود: با وجود اینکه رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در معابر و امکان عمومی نیازمند نظارت بیشتری است، اما مردم هم باید بر رفتار دیگران نظارت نموده و به افرادی که مسائل بهداشتی را رعایت نمی نمایند، تذکر دهند که یقیناً بیش از حضور ناظر بیرونی موثر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1090

به "شیخی: کمتر از 10 درصد تهرانی ها پروتکل های بهداشت را رعایت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیخی: کمتر از 10 درصد تهرانی ها پروتکل های بهداشت را رعایت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید