شکایت داوطلبین از واکسن روسی کرونا

به گزارش یادداشت سریع، وزارت بهداشت روسیه روز گذشته گفت از هر 7 داوطلبی که واکسن کروناویروس روسیه را دریافت کرده اند یک نفر عوارض جانبی مانند ضعف و درد عضلانی ناشی از تزریق واکسن را گزارش کرده است.

شکایت داوطلبین از واکسن روسی کرونا

به گزارش ایسنا و به نقل از مسکوتایمز، آزمایشات بالینی نهایی واکسن Sputnik V با وجود و سوالات و ابهاماتی که درباره ایمنی و اثربخشی آن در طولانی مدت بود، اوایل این ماه در مسکو آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس، میخائیل موراشکو(Mikhail Murashko) وزیر بهداشت روسیه گفت: بیش از 300 نفر از 40 هزار داوطلبی که برای واکسن کرونای این کشور درخواست کرده بودند، تا به امروز واکسینه شده اند.

تاس به نقل از موراشکو گفت: تقریبا 14 درصد از این افراد عوارض جانبی همچون ضعف و درد عضلانی و افزایش گاه به گاه دمای بدن به مدت 24 ساعت را اعلام کرده اند.

موراشکو گفت که این علائم یک روز پس از اعلام کاهش یافته است.

وی در این باره اضافه کرد: عوارض در دستورالعمل ها توصیف شده و قابل پیش بینی بود. انتظار می رود داوطلبان 21 روز پس از اولین تزریق، دومین دوز واکسن مبتنی بر آدنوویروس را دریافت کنند.

مقامات دولت روسیه و رهبران حزب از شرکت در این آزمایشات خبر داده اند. توسعه دهندگان در روزهای اخیر توزیع مقادیری از واکسن Sputnik V را در تمامی مناطق روسیه همزمان با آزمایشات فاز 3 آغاز کرده اند.

موراشکو گفت: تمامی افراد می توانند در اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر واکسینه شوند.

روسیه طی شش ماه از آغاز شیوع کووید-19، تقریباً 1.1 میلیون مورد کووید-19را شناسایی کرده است، در حالیکه در روزهای اخیر شاهد افزایش مداوم بیماران نیز بوده است. در نظرسنجی های عمومی گفته شده است که تقریبا نیمی از روسها قصد ندارند واکسن ویروس کرونا را دریافت کنند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1215

به "شکایت داوطلبین از واکسن روسی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت داوطلبین از واکسن روسی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید