سمنانی ها با خودارزیابی الکترونیکی از سلامت خود برابر کرونا مطلع شوند

به گزارش یادداشت سریع، مدیر بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: شهروندان با خودارزیابی و ثبت توضیح حال خود در سامانه salamat.gov.ir برای شکست ویروس کرونا همکاری نمایند.

سمنانی ها با خودارزیابی الکترونیکی از سلامت خود برابر کرونا مطلع شوند

به گزارش یادداشت سریع به نقل از ایرنا، محمد ناصر رهبر روز شنبه گفت: شهروندان با پاسخ درست به پرسش های مطرح شده در سامانه برای تسریع در شناسایی و غربالگری بیماران مبتلا به ویروس کرونا یاری نمایند.

وی ادامه داد: سامانه طراحی شده برای ثبت خودارزیابی و توضیح حال مانند سامانه ای طراحی شده که در زمان پویش کنترل فشار خون استفاده شد.

وی بیان نمود: استان سمنان یکی از استان های پیروز در پویش کنترل فشارخون به روش خوداظهاری الکترونیکی و خودارزیابی بود و انتظار می رود در شرایط کنونی نیز شهروندان با ثبت توضیح حال خود در سامانه برای شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا یاری نمایند.

رهبر اضافه نمود: شهروندان پس از ورود به سامانه به نشانی salamat.gov.ir و تکمیل پرسشنامه مربوطه و ورود شماره تلفن همراه، پیامکی در خصوص وضع سلامتی خود دریافت خواهند کرد.

وی توضیح داد: کارشناسان مراکز بهداشت در شهرها و روستاهای استان سمنان نیز به منظور آنالیز شرایط بالینی با افرادی که در این مراکز پرونده سلامت تشکیل داده اند تماس می گیرند و انتظار می رود شهروندان با کارشناسان همکاری و اطلاعات درست ارایه نمایند.

وی یادآور شد:برقراری تماس تلفنی با شهروندان و راه اندازی سامانه برای ثبت خودارزیابی با هدف غربالگری، شناسایی بیماران و تسریع در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا اجرا شده است.

رهبر اعلام نمود: تمام افراد جامعه می توانند توضیح حال خود را در سامانه سلامت ثبت نمایند و با توجه به پاسخ به پرسش ها بیماران شناسایی و برای ادامه درمان با آنان ارتباط گرفته می گردد.

مدیر بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: ماندن در خانه مهمترین راه چاره در شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا است و از مردم درخواست می گردد برای حفظ سلامت خود در خانه هایشان بمانند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 881

به "سمنانی ها با خودارزیابی الکترونیکی از سلامت خود برابر کرونا مطلع شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمنانی ها با خودارزیابی الکترونیکی از سلامت خود برابر کرونا مطلع شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید