سردرد یکی از نشانه های ابتلا به کرونا

به گزارش یادداشت سریع، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با بیان اینکه 30 درصد افراد مبتلا به کرونا در تهران سردرد داشته اند، گفت: سردرد می تواند به خصوص اگر بعد از بروز آن، یک سری علائم دیگر هم وجود داشته باشد به عنوان عاملی برای ابتلا به کرونا تلقی گردد.

سردرد یکی از نشانه های ابتلا به کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران اظهار کرد: در بسیاری از بیماران حتی قبل از بروز علائم تنفسی از جمله تب و سرفه، سردرد را به عنوان یک عامل مراجعه داشتیم.

وی ادامه داد: در تهران یک مطالعه ای در مورد وجود سردرد در بیماران دارای کرونا مثبت انجام دادیم و مشاهده کردیم 30 درصد از کسانی که علائم کرونا را داشتند، سردرد هم داشتند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران بیان نمود: بر اساس تجربه ای که این افراد بیان نمودند سردرد بسیار شدیدی داشتند که قبلا چنین سردردی نداشتند و به شدت احساس جسم خارجی در چشم و سوزش بسیار شدیدی داشته و حالت ترس از نور دارند.

زالی افزود: البته طبیعتا سردرد یکی از علائم شایع در کشور است؛ البته عللی مانند مسائل فصلی، آلرژی، میگرن، سردردهای عروقی، سردرد ناشی از تنش های روزانه، از علل شایع تری برای بروز سردرد هستند.

وی متذکر شد: سردرد می تواند به خصوص اگر بعد از بروز آن ی کسری علائم دیگر هم وجود داشته باشد به عنوان عاملی برای ابتلا به کرونا تلقی گردد.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1077

به "سردرد یکی از نشانه های ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردرد یکی از نشانه های ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید