رئیس جمهور آمریکا معترضان را تروریست نامید، ترامپ:مجازات وجود خواهد داشت

به گزارش یادداشت سریع، فارس نوشت:دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تظاهرات کنندگان در ایالت ویسکانسین را تروریست خطاب کرد و معترضانی که خواستار سرنگونی مجسمه های نماد برده داری در این کشور هستند را به مجازات تهدید کرد.

رئیس جمهور آمریکا معترضان را تروریست نامید، ترامپ:مجازات وجود خواهد داشت

ترامپ در مصاحبه ای با فاکس نیوز، در پاسخ به سئوال مخاطبی که درباره طرحش برای سرکوب اعتراضات در ویسکانسین پرسیده بود گفت: هر شب، ما سرسخت تر و سرسخت تر خواهیم شد.

رئیس جمهور آمریکا افزود: در یک مقطع، مجازات وجود خواهد داشت، چون باید وجود داشته باشد. اینهایی آدم هایی هستند که خرابکارند، آشوبگرند و به واقع به یک مفهوم، تروریست هستند.

پایگاه پالیتیکو نوشته مشخص نیست منظور ترامپ از مجازات نیست، اما او قبلاً خواستار در نظر دریافت مجازات حبس برای تظاهرات کنندگانی شده بود که اقدام به تخریب مجسمه ها می کنند.

رئیس جمهور آمریکا در توئیتی روز سه شنبه خواستار محکوم شدن معترضان به 10 سال حبس بابت تخریب مجسمه ها و یادبودها در آمریکا شد.

معترضان در سراسر آمریکا در روزهای گذشته به شمار زیادی از به مجسمه های مربوط به شخصیت های نماد دوران ایالات مؤتلفه حمله کرده و آنها را سرنگون کردند.

کنفدراسیون های ایالات جنوبی آمریکا، مجموعه ای از ایالات جنوبی بودند که پس از پیروزی آبراهام لن در انتخابات ریاست جمهوری 1860 میلادی، جدایی خود را از ایالات متحده اعلام کردند. لن، بعد از این انتخابات شعار تبلیغاتی خود برای مبارزه با برده داری را دنبال کرد. این امر موجب شد ایالت های جنوبی برای تشکیل اتحادیه جدید و خودمختاری اقدام کنند. در این حال جنگ بین ایالات شمالی و جنوبی آغاز شد.

استفاده از پرچم این کنفدراسیون و نمادهای آن مانند مجسمه رهبران آن در شهرهای جنوبی آمریکا از مسایل جنجالی در این کشور است.

مخالفان کنفدراسیون، این نمادها را میراث برتری جویی نژادی می دانند ولی بعضی از ساکنان ایالات جنوبی، با رد این موضوع آن را یادبود اجدادشان تلقی می کنند.

بسیاری از شهرهای بزرگ آمریکا در هفته های گذشته، بعد از انتشار فیلمی که قتل نژادپرستانه یک سیاه پوست به دست یک افسر پلیس را نشان می داد به صحنه گسترده اعتراض علیه نژادپرستی نهادینه شده در ساختار جامعه آمریکا و خشونت پلیس تبدیل شده اند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1085

به "رئیس جمهور آمریکا معترضان را تروریست نامید، ترامپ:مجازات وجود خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور آمریکا معترضان را تروریست نامید، ترامپ:مجازات وجود خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید