دلسردی روزافزون شهروندان از دولت آلمان در دوران کرونا

به گزارش یادداشت سریع، یک رسانه سوئیسی در مطلبی از فرایند فرسایشی اعتماد شهفرایندان آلمانی به دولت در دوران کرونا اطلاع داد.

دلسردی روزافزون شهروندان از دولت آلمان در دوران کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اس ار اف سوئیس در گزارشی از دلسردی بالای شهفرایندان آلمانی نسبت به دولت خبر داده و نوشت: هفته نامه اشپیگل این سوال را می پرسد که آیا این واقعا آلمان است؟

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در ادامه این مطلب آمده است: دولت آلمان در حال حاضر دچار یک فرسایش نگران نماینده اعتماد عمومی شده است. بعد از حدود 4 ماه قرنطینه موردی در این کشور آلمان از نظر آمارهای کرونایی خیلی بهتر از سوئیس که محدودیت های سختگیرانه ای در آن اعمال نشده نیست و حالا هم وارد موج سوم کرونا شده است. اما مردم هم دیگر در این راستا مشارکت نمی نمایند؛ پس حالا چه می گردد؟

در ادامه این مطلب آمده است: طرح بروکراتیک کاهش محدودیت ها در آلمان هم احتمالا درست اعمال نخواهد شد و به جای آن قرنطینه در این کشور تمدید می گردد. مردم احتمالا بار دیگر با انزجار این مقررات را می پذیرند چرا که سلامتی برای آلمانی ها بزرگترین سرمایه است.

اما این شرایط پیامدهای سیاسی خواهد داشت و حزب دموکرات مسیحی در انتخابات محلی یکشنبه آینده احتمالا شکست خواهد خورد. همه این مسائل دوباره به بحث ها درباره صدر اعظمی آینده آلمان دامن می زند، اما این همه مسئله نیست.

مهم تر از آن مسئله اعتماد از دست رفته شهفرایندان آلمانی به دولت خود است و این مسئله دیگر برای آن ها اهمیتی ندارد که چه کسی در راس این دولت قرار گرفته است.

پروژه تهیه واکسن یک پروژه اروپایی بود که تحت ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا ناکام ماند. در سطح فدرال هم این روزها مناقشات بر سر تست گیری های سریع معضلی بسیار شرم آور در این کشور است. حالا این مسئله هم جالب است که بدانیم فرایند واکسیناسیون در صورت وجود دوزهای کافی واکسن چگونه ادامه پیدا خواهد نمود.

اس اراف سوئیس در ادامه این مطلب نوشت: بوروکراسی در آلمان مانند ماشینی اتومات است که روغن آن نوع بدی است. یاری های میلیاردی به بخش های مختلف به آرامی جریان دارد و رضایت بخش نیست.

در بخش پایانی این مطلب آمده است: بعد از کرونا نتیجه دوران صدر اعظمی مرکل باید از نو نوشته گردد. با وجود همه خدمات ارائه شده در رانندگی تنها داشتن دید کافی لازم نیست. قرنطینه موردی تنها در کوتاه مدت یک ابزار موثر است. اوضاع نشان می دهد که میراث مرکل همچنین داستان یک فرایند دیجیتالی شدن از دست رفته است.

اما در این شرایط تنها انتقاد کردن هم خطا است. تقریبا این امری مسلم است که یک دولت جدید فدرال بعد از انتخابات پاییز ضعف های ساختاری آلمان را رفع خواهد نمود. اما این شهفرایندان همان شهفرایندان هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1718

به "دلسردی روزافزون شهروندان از دولت آلمان در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلسردی روزافزون شهروندان از دولت آلمان در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید