درخواست استاندار تهران از شهروندان برای کاهش مصرف گاز

به گزارش یادداشت سریع، محسنی بندپی با اشاره به افزایش 15 درصدی مصرف گاز از شهروندان تهرانی خواست که در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

درخواست استاندار تهران از شهروندان برای کاهش مصرف گاز

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه جلسه سوخت رسانی زمستانی با اشاره به میزان مصرف گاز در استان تهران اظهار کرد: بر اساس بررسی انجام شده در مدت 40 روز از اول آذرماه سال جاری تا 11 دی ماه با مصرف روزانه 112 میلیون مترمکعب گاز، میزان استفاده از گاز در استان تهران به ویژه در بخش خانگی 15 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین میزان مصرف گاز در 8 دی ماه و با میزان 122 میلیون مترمکعب بوده که رکود مصرف گاز طی 20 سال اخیر شکسته شد.

محسنی بندپی سپس مطرح کرد: افزایش مصرف مشترکین خانگی سبب شده تا میزان تحویل گاز به نیروگاه های استان تهران نسبت به سال گذشته 26 درصد کاهش داشته باشد.

استاندار تهران با درخواست از شهروندان و هم استانی های تهرانی گفت: از همه شهروندان درخواست همکاری داریم تا وسایل گرمایشی خود را بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد تنظیم کنند و با بهینه سازی موتورخانه ها به کاهش مصرف گاز کمک کنند.

محسنی بندپی تاکید کرد: کاهش مصرف گاز ضمن کمک به کاهش آلودگی هوا به جهت تأمین گاز مورد نیاز نیروگاه ها، زمینه را برای تأمین گاز در روز های سرد را فراهم می کند و در این زمینه مشارکت شهروندان و دستگاه های اداری و اجرایی در راستای ساماندهی استفاده از وسایل گرمایشی اثرگذار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1597

به "درخواست استاندار تهران از شهروندان برای کاهش مصرف گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست استاندار تهران از شهروندان برای کاهش مصرف گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید