خبرنگاران یک متخصص فیزیوتراپی: تقویت عضلات تنفسی راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است

به گزارش یادداشت سریع، اهواز- خبرنگاران- متخصص فیزیوتراپی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه ویروس کرونا، ریه ها را هدف قرار می دهد، گفت: تقویت سیستم و عضلات تنفسی یکی از راهکارهای مهم در جلوگیری از ابتلا به این ویروس است.

خبرنگاران یک متخصص فیزیوتراپی: تقویت عضلات تنفسی راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است

به گزارش خبرنگاران مجید روانبخش شامگاه سه شنبه در برنامه تلویزیونی سلامت خونه سیمای خوزستان، اظهارداشت: یکی از خط های اول مقابله با بیماری و درمان کرونا، رشته فیزیوتراپی با موضوع تقویت عضلات تنفسی است.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه برای بیماران مبتلا به وسیله متخصصان این رشته خدمات درمانی ارائه می گردد، گفت: افرادی که این خدمات را دریافت می نمایند، بیماران بستری در بیمارستان ها، افراد مبتلا در منازل و حتی افراد سالم هستند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با تاکید بر اینکه یکی از سیستم هایی که بر اثر کرونا با این بیماری درگیر می گردد، سیستم تهویه و ریه افراد است، گفت: بنابر این استفاده از همه ظرفیت های سیستم تنفسی و تهویه بدن برای مقابله و سرکوب آن لازم است.

روانبخش توضیح داد: با بعضی تمرین های تنفسی می توان عملکرد سیستم تهویه بدن را ارتقا داد تا در صورت ابتلا بتوانند این بیماری را تحمل نمایند.

وی از کوید 19 به عنوان یک بیماری محدود نماینده ریه نام برد و اضافه نمود: در این شرایط میزان حمایت سیستم تنفسی باید بالا برود که با توانبخشی تنفسی محقق می گردد.

این متخصص فیزیوتراپی افزود: در بیماری کرونا، سه جزء سیستم تنفسی درگیر می شوند که شامل ریه، قفسه سینه و عضلات تنفسی است و به همین دلیل باید یاد بگیریم که هوای بیشتری وارد ریه ها کنیم تا اکسیژن بیشتری جذب گردد.

روانبحش یادآورشد: اگر تنفس تند و سطحی باشد، هوا در ریه نگهداری می گردد و رفتار بافتی سیستم تنفسی تغییر می نماید و تحمل نگهداری هوا را خواهد داشت به این ترتیب که باید دم و بازدم عمیق صورت بگیرد و هوا را به آرامی خالی کرد.

به گفته وی در این صورت دیافراگم عضله ای سیستم تنفسی تقویت می گردد و این درحالی است که چاقی یکی از علل مخدوش شدن سیستم تنفسی است و افراد باید نسبت به این موضوع توجه داشته باشند.

موارد مثبت از بیماری کوید 19 یا ویروس کرونا از اواخر بهمن پارسال در کشور مشاهده شد.هم اکنون تقریبا همه مجموعه های اجرایی ، اداری و فرهنگی ، عملیاتی و خدمات عمومی و درمانی خوزستان درگیر پیشگیری و درمان بیماری کرونا هستند و شیوع این ویروس بر بیشتر فعالیت های مالی ، آموزشی ، اداری اجتماعی و فرهنگی خوزستان تاثیر گذاشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 964

به "خبرنگاران یک متخصص فیزیوتراپی: تقویت عضلات تنفسی راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک متخصص فیزیوتراپی: تقویت عضلات تنفسی راهکاری برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید