خبرنگاران کرونا در ایتالیا؛ رُبات ها به یاری کادر درمان شتافتند

به گزارش یادداشت سریع، تهران - خبرنگاران - رُبات های جدیدی به یاری پزشکان در ایتالیا آمده اند و نبض بیماران مبتلا به کرونا را که در شرایط وخیمی هستند، کنترل می نمایند تا از مرگ ومیر هرچه بیشتر کادر درمان در این کشور جلوگیری گردد.

خبرنگاران کرونا در ایتالیا؛ رُبات ها به یاری کادر درمان شتافتند

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری فرانسه، این ربات ها در قلب پزشکان و پرستاران جای ویژه ای باز نموده اند، زیرا جان آنها را نجات می دهند.

تا به امروز شماری از پزشکان و پرستاران در ایتالیا در راستای انجام وظیفه نجات جان مبتلان به کرونا، جان خود را از دست داده اند.

براساس اعلام نظام پزشکی ایتالیا، دستکم 70 تن از کادر پزشکی از زمانی که اولین مورد ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شد، به دلایل مختلف جان باخته اند.

این تاسف باقی است که کادر پزشکی جان باخته می توانستند زنده بمانند، اگر مراقبت های بهتری در برابر این ویروس انجام می شد.

به همین دلیل، بیمارستانی در مرز کوهستانی ایتالیا با سوئیس، 6 ربات را به خدمت گرفته است.

تعدادی از این ربات ها سفیدرنگ هستند و حسگرهایی متفاوتی در سر دارند. تعداد دیگر ساده ترند و همچون یک دسته جارو روی چرخ به نظر می رسند.

هدف اصلی این ربات ها، یاری به پزشکان برای مبتلا نشدن به کرونا و گسترش این ویروس است.

فراسیسکو دنتالی مدیر بخش مراقبت های ویژه بیمارستان سیرکولو گفت: ربات ها، دستیارانی خستگی ناپذیر هستند که به ویروس کرونا مبتلا و بیمار نمی شوند.

وی اضافه نمود: پزشکان و پرستاران به شدت تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته اند و این واقعیت که ربات ها مبتلا نمی شوند، دستاورد بزرگی است.

خواندن پیغام های ارسالی ربات ها، به پزشکان امکان می دهد وارد بخش مراقبت های ویژه نشوند و علائم حیاتی بیماران را از روی صفحات رایانه در اتاق های مجزا کنترل نمایند.

شمار جان باختگان ناشی از ابتلا به کووید - 19 در ایتالیا به 14 هزار و 681 نفر رسیده است و پیش بینی می گردد تا روز یکشنبه به 15 هزار نفر برسد.

پزشکان آمار رسمی جان باختگان را زیر سوال برده اند و تصور می نمایند رقم واقعی فوتی ها دو برابر رقم اعلام شده باشد.

انتظار می رود که ایتالیا دستکم تا سرانجام ماه جاری میلادی در قرنطینه سراسری باقی بماند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 931

به "خبرنگاران کرونا در ایتالیا؛ رُبات ها به یاری کادر درمان شتافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا در ایتالیا؛ رُبات ها به یاری کادر درمان شتافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید