خبرنگاران صدور اسناد کاداستری برای 12 هزار هکتار از اراضی ملی جنوب و غرب پایتخت

به گزارش یادداشت سریع، تهران- خبرنگاران- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های جنوب و غرب پایتخت از صدور اسناد تک برگ کاداستری برای 12 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان های شهریار و رباط کریم واقع در جنوب غرب پایتخت از ابتدای امسال تا به امروز اطلاع داد.

خبرنگاران صدور اسناد کاداستری برای 12 هزار هکتار از اراضی ملی جنوب و غرب پایتخت

به گزارش خبرنگاران از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، حسن مسعودی روز یکشنبه در این باره اضافه کرد: کل عرصه های ملی تحت پوشش این اداره حدود 30 هزار هکتار است که علاوه بر اخذ اسناد تک برگ اعلام شده، برای 3 هزار و 300 هکتار دیگر از این اراضی ملی اصلاح هندسی انجام پذیرفته و در مراحل صدور اسناد تک برگ واقع شده است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان های جنوب غرب استان تهران گفت: خوشبختانه با تعامل و همکاری خوب منابع طبیعی و ادارات ثبت، این میزان اراضی ملی معین تکلیف و اسناد تک برگ کاداستری برای پلاک های ثبتی مربوطه صادر شد که امیدواریم با تداوم این همکاری بزودی برای مابقی عرصه های ملی سند تک برگ صادر گردد.

مسعودی به اهمیت و بعضی مزایای اسناد تک برگی اشاره نمود و یادآور شد: علاوه بر پاسخگویی تسریع به مراجعان و رفع شدن بسیاری از مسائل ثبتی، از وقوع پدیده زمین خواری، جعل اسناد و سوء استفاده های احتمالی جلوگیری می گردد.

به گزارش خبرنگاران، طرح صدور اسناد تک برگ کاداستری برای حفظ اراضی ملی و جلوگیری از تصرفات سودجویان در اراضی ملی استان تهران در دست اجرا است.

استان تهران دارای یک میلیون و 78 هزار هکتار اراضی ملی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1402

به "خبرنگاران صدور اسناد کاداستری برای 12 هزار هکتار از اراضی ملی جنوب و غرب پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صدور اسناد کاداستری برای 12 هزار هکتار از اراضی ملی جنوب و غرب پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید