خبرنگاران سرقت تجهیزات مخابراتی و داستان ناتمام قطع تلفن در خرمشهر

به گزارش یادداشت سریع، آبادان - خبرنگاران - سرقت پی درپی کابل و دیگر تجهیزات خطوط تلفن ثابت در خرمشهر علاوه بر خسارت به تاسیسات مخابراتی این شهرستان باعث قطع طولانی مدت تلفن ثابت مشترکان خرمشهری شده است.

خبرنگاران سرقت تجهیزات مخابراتی و داستان ناتمام قطع تلفن در خرمشهر

به گزارش یادداشت سریع افزایش سرقت تجهیزات مخابراتی در خرمشهر ارائه خدمات و برطرف قطعی خطوط تلفن در این شهرستان را به یک مشکل جدی تبدیل کرده است ، مسئله ای که اداره مخابرات خرمشهر را به دلیل کمبود نقدینگی و تجهیزات در جایگزینی تجهیزات و سیم تلفن سرقت شده ناتوان کرده است.

عده ای از شهروندان خرمشهری در گفت وگو با خبرنگار یادداشت سریع گفتند: با وجود اینکه خطوط تلفن ثابت چندین منطقه از شهرستان خرمشهر قطع است ولی پیگیری مشترکان برای حل این مشکل تا به امروز بی نتیجه بوده است.

احمد بچاری از شهروندان خرمشهر گفت: سرقت کابل های تلفن و شبکه برق در شهرستان خرمشهر به یک معضل جدی تبدیل شده است که کسی جوابگوی آن نیست.

وی اضافه نمود: الان بیشتر تلفن های ثابت خرمشهر به دلیل سرقت پست و کابل های تلفن قطع است و هرگاه مخابرات اقدام به جایگزینی کابل و پست مخابراتی می کند سارقان مجددا آن را سرقت می کنند.

یکی دیگر از شهروندان خرمشهری گفت: تلفن ثابت نیاز اصلی یک خانواده است به خصوص در این ایام که دانش آموزان در منازل نیاز به اینترنت برای آموزش دارند لذا استفاده از اینترنت تلفن ثابت ضروری است.

مریم صنگورنژاد اضافه نمود: با وجود پرداخت هزینه اشتراک اینترنت تلفن ثابت به دلیل سرقت کابل مخابراتی استفاده از اینترنت غیرممکن شده است.

وی در ادامه گفت: اهالی محل بارها برای برطرف مشکل قطعی تلفن ثابت به اداره مخابرات خرمشهر مراجعه کرده اند ولی بی نتیجه بوده است.

رئیس اداره مخابرات خرمشهر با بیان اینکه بخش عمده ای از خرابی تلفن های ثابت در خرمشهر مربوط به حفاری برخی دستگاههای اجرایی و نیز سرقت کابل و تجهیزات مخابراتی است گفت:علت قطع تلفن ثابت برخی از مناطق شهرستان خرمشهر ناشی از سرقت سیم تلفن و دیگر تجهیزات مخابراتی از سوی سارقان است که عمدتا تلفن های منطقه معین، طویجات و جدیده را شامل می شود.

ابراهیم غزالی فر شمار تلفن های قطع شده به دلیل سرقت و حفاری در خرمشهر را در حدود 400 شماره تلفن گفت و گفت: متاسفانه کابل زیرزمینی مخابرات در شرق کارون در روستای بدریه، معاف، حنشییه و مقامسیه به طول پنج کیلومتر و روستاهای منیخ، حفارشرقی در محدوده شرکت کشتی سازی اروندان به طول چهارکیلومتر سرقت شده است.

وی در ادامه گفت: این موضوع بارها در کمیسیون سرقت مطرح شده است ولی تا به امروز سارقی در این رابطه دستگیر نشده است.

رئیس اداره مخابرات خرمشهر با بیان اینکه میزان سرقت کابل های مخابرات در این شهرستان رو به افزایش است اضافه نمود:میزان خسارت وارده به شبکه مخابراتی این شهرستان ناشی از سرقت سیم و دیگر تجهیزات مخابراتی 30 میلیارد ریال برآورد شده است.

غزالی فر همچنین با گله مندی از برخی دستگاه های اجرایی که بدون هماهنگی با سایر دستگاه ها اقدام به حفاری در سطح خیابان ها و معابر خرمشهر می کنند گفت: برخی دستگاه های اجرایی بدون هماهنگی اقدام به حفاری می کنند و این اقدام آنها گاها موجب قطع کابل های زیرزمینی و تاسیسات مخابراتی می شود.

وی در ادامه گفت:در کوت شیخ خرمشهر سال گذشته شرکت آبفا بدون هماهنگی اداره مخابرات اقدام به حفاری کرد و موجب قطعی و خسارت جدی به کل تاسیسات زیرزمینی مخابراتی این منطقه شد که با اصلاح جزئی اجرا شده تا به امروز به شهروندان خدمات رسانی می شود.

غزالی فر اضافه نمود: در این راستا به منظور ارائه خدمات با کیفیت طرح اصلاح و نوسازی تاسیسات زیرزمینی مخابرات و تبدیل کافوهای مسی به کافوی نوری در کوت شیخ در حال انجام است و در آینده نزدیک با اصلاح تمام کافوهای منطقه کوت شیخ خرمشهر مشکل قطعی تلفن در این منطقه برطرف می شود.

وی گفت: در پی حفاری شرکت گاز خرمشهر در ورودی منطقه کوی سوم خرداد (پیش ساخت) در سال گذشته به تاسیسات زیرزمینی این منطقه آسیب رسیده است که اینک با برنامه ریزی اجرا شده تاسیسات آن به کافوی نوری مجهز خواهد شد.

رئیس اداره مخابرات خرمشهر در ادامه گفت: همچنین در مینوشهر خرابی بخش زیادی از تاسیسات زیرزمینی مخابرات این منطقه ناشی از حفاری شرکت گاز است و هم اینک هفت کافوی نوری در این منطقه نصب و تعمیر خطوط همچنان در این منطقه در حال انجام است که اصلاح یک کافو یک تا 2 هفته زمان می برد.

34 هزار مشترک شهری و روستایی تلفن ثابت در خرمشهر وجود دارد که خط تلفن 16 هزار مشترک به علت بدهی قطع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1214

به "خبرنگاران سرقت تجهیزات مخابراتی و داستان ناتمام قطع تلفن در خرمشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرقت تجهیزات مخابراتی و داستان ناتمام قطع تلفن در خرمشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید