خبرنگاران تخصیص 18 میلیارد یاری هزینه پیشگیری از کرونا در آذربایجان شرقی

به گزارش یادداشت سریع، تبریز- خبرنگاران- سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: 18 میلیارد ریال یاری هزینه پیشگیری از بیماری کرونا به مراکز زیرنظر این اداره کل تخصیص یافت.

خبرنگاران تخصیص 18 میلیارد یاری هزینه پیشگیری از کرونا در آذربایجان شرقی

فرگل صحاف روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تشکیل کمیته پیشگیری از شیوع بیماری های واگیردار بهزیستی استان اولین گام این اداره کل در راستای پیشگیری از شیوع کروناست و در ادامه بیش از 80 دستورالعمل به ادارات تابعه بهزیستی و مراکز زیر نظر این اداره کل ابلاغ شد.

وی ادامه داد: نظارت ویژه بر اجرای دقیق دستورالعملها و ابلاغ اعتبار ات ارسالی از بهزیستی کشور به مراکز زیر نظر معاونت های این اداره کل نیز انجام می گردد.

صحاف گفت: در این راستا در حوزه معاونت توانبخشی 633 میلیون و 600 هزار ریال با عنوان یاری هزینه ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای توان خواستار مقیم مراکز شبانه روزی تخصیص یافت.

وی اظهار کرد: همچنین مبلغ 3 میلیارد و 825 میلیون ریال برای معلولین ضایعه نخاعی، افراد دریافت کننده حق پرستاری و مددکاران افراد دارای معلولیت در خانواده با مساعدت بنیاد مستضعفان هزینه شد.

سرپرست بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: همچنین 9 میلیارد و 655 میلیون ریال یاری هزینه حمایتی برای مراکز شبانه روزی و 38 میلیون و 700 هزار ریال نیز برای خرید 9 دستگاه پالس اکسیمتر و تهیه و توزیع اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش لاتکس یکبار مصرف و مایع ضدعفونی برای پرسنل تحت نظر تخصیص یافت.

وی با تاکید بر کوشش بهزیستی جهت پیشگیری از شیوع کرونا در حوزه مراکز زیر نظر معاونت پیشگیری از تخصیص مبلغ یک میلیارد و 744 میلیون ریال برای مراکز مراقبتی دفتر اعتیاد اعم از اقامتی، توانمندسازی و کاهش آسیب و مبلغ 835 میلیون و 835 هزار ریال برای 28 پایگاه و جمعیت همیار به منظور توسعه و ارتقاء پایگاه های سلامت اجتماعی جهت پیشگیری از بیماری مذکور اطلاع داد.

صحاف افزود: با توجه به لزوم مداخلات روانشناختی جهت حفظ آرامش میان افراد جامعه در این گونه مسائل، این اداره کل با افزایش ساعات کاری صدای مشاور، همه روزه از ساعت 8 تا 24 به وسیله خط تلفن 1480 در حال ارائه خدمات مشاوره به هم استانی های عزیز می باشد.

وی با اشاره به فعالیت های بهزیستی آذربایجان شرقی در حوزه امور اجتماعی ادامه داد: مبلغ 140 میلیون ریال یاری هزینه تامین وسایل بهداشتی نیز به مراکز آسیب دیدگان اجتماعی اختصاص داده شد.

سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی افزود: 79 میلیون و 800 هزار ریال نیز به مراکز نگهداری فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست جهت تامین این وسایل تعلق یافت.

وی با اشاره به ارائه آموزش های لازم به کارکنان و اقشار تحت پوشش در این برهه همچنین گفت: همه اردوها، دیدار ها و مرخصی های کوتاه مدت مقیمان مراکز شبانه روزی حذف شده و برای مقیمان برگشته از مرخصی نیز اتاقی به عنوان قرنطینه در نظر گرفته شده است

صحاف همچنین از یاری 3 میلیارد ریالی خیرین به اقشار تحت پوشش جهت تامین ملزومات بهداشتی مراکز و فعالیت مراکز اشتغال درراستای تهیه وتو زیع ماسک و لباس بیمارستانی توسط مددجویان تحت پوشش اطلاع داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 918

به "خبرنگاران تخصیص 18 میلیارد یاری هزینه پیشگیری از کرونا در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تخصیص 18 میلیارد یاری هزینه پیشگیری از کرونا در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید