خبرنگاران ایتالیا خواهان همبستگی اتحادیه اروپا در حمایت از اوراق قرضه کرونا شد

به گزارش یادداشت سریع، تهران- خبرنگاران- نخست وزیر ایتالیا درخواست خود از اتحادیه اروپا برای صدور اوراق قرضه مشترک در منطقه یورو برای نشان دادن همبستگی این اتحادیه در مقابله با بحران ویروس کرونا را تکرار کرد.

خبرنگاران ایتالیا خواهان همبستگی اتحادیه اروپا در حمایت از اوراق قرضه کرونا شد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش رویترز، جوزپه کونته در مصاحبه با روزنامه آلمانی (Süddeutsche Zeitung) گفت: صدور چنین اوراقی مربوط به شراکت در بدهی های قبلی یا آینده ایتالیا نیست.

کونته با بیان اینکه آلمان و هلند باید دیدگاههای خود را تغییر دهند، اضافه کرد: او می خواست که اوراق قرضه مشترک بطور خاص اعمال و به موقع محدود گردد.

آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا که در همسایگی هلند واقع شده است، گفته است که اوراق قرضه مشترک منطقه یورو را راه درستی برای حمایت از هزینه های بهداشتی و بسته های نجات مالی در بلوک ارزی یورو 19 کشور نمی داند.

بحران شدید مالی ناشی از شیوع کووید 19 در دنیا که بیش از هر جای دیگری اروپا و اقتصاد آن را به ویژه پس از شوک برگزیت، متاثر از خود ساخته، رهبران اروپایی را بر آن داشته تا تدبیری جدی برای خروج از این بحران که پس از جنگ دنیای دوم بی سابقه بوده، برای نجات اقتصاد خود از سقوط بیندیشند.

در همین رابطه وزرای دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از دو هفته بحث و گفت و گو درباره برنامه مشترک مالی برای مقابله با ویروس کرونا انتها در نهم آوریل/ 20فروردین در مورد یک بسته 540 میلیارد یورویی برای حمایت از اقتصادهای بی ثبات شده ناشی از کووید 19 به توافق رسیدند.

علاوه براین، اوراق قرضه یکی از ایده های مشترک تعدادی از رهبران اروپایی برای محافظت از اقتصاد اروپاست. بعضی رهبران اروپایی مخالف این ایده هستند و مکانیسم دیگری را پیشنهاد می نمایند.

در اروپا، 9 رهبر اروپایی از جمله امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا خواهان ایجاد اوراق قرضه برای محافظت از اقتصادهای اروپایی هستند. این اوراق، پان اروپایی نامیده می گردد که تجمیع بدهی های کشورهای عضو منطقه یورو را در پی دارد. این یک ابزار بدهی مشترک است که توسط یک موسسه اروپایی برای تجمیع وجوه در بازارها به سود تمام کشورهای عضو اتحادیه برای مقابله با خسارت های ناشی از ویروس کروناست.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 966

به "خبرنگاران ایتالیا خواهان همبستگی اتحادیه اروپا در حمایت از اوراق قرضه کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایتالیا خواهان همبستگی اتحادیه اروپا در حمایت از اوراق قرضه کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید