خبرنگاران امکانات سازمان زندان ها برای توسعه اشتغال زندانیان استفاده گردد

به گزارش یادداشت سریع، تهران - خبرنگاران - رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: بنیاد تعاون زندانیان باید از اموال و امکانات سازمان زندان ها فقط برای توسعه اشتغال زندانیان استفاده کند و درآمد این بنیاد باید صرف اموری گردد که سازمان زندان ها معین می نماید.

خبرنگاران امکانات سازمان زندان ها برای توسعه اشتغال زندانیان استفاده گردد

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران از سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمد مهدی حاج محمدی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان اضافه نمود: محیط های کار و اشتغال فرصت های بسیار تأثیرگذاری برای اجرای اصلاحات تربیتی است زیرا بیکاری مقدمه بزهکاری است براین اساس زندانی و خانواده آن ها احتیاج به حمایت دارند و اگرچه این موضوع دغدغه همه ما است، اما زمان زیادی نداریم.

وی ادامه داد: فرصت اصلاح امور بسیار محدود است و در این دوره جدید، بنیاد تعاون باید از اموال و امکانات سازمان زندان ها فقط برای توسعه اشتغال زندانیان استفاده کند و درآمد بنیاد تعاون باید صرف اموری گردد که سازمان زندان ها مشخص می نماید که این موضوع نص اصلاح اساسنامه است.

حاج محمدی افزود: زندانی باید توانمند، بازاجتماعی و اصلاح گردد و قرار است به گونه ای عمل کنیم که این افراد، شرافتمندانه به زندگی بازگردند. متولی این تحول، بنیاد تعاون زندانیان است. نباید به جای دغدغه امروز زندگی، نگران آینده زندانیان باشیم و به بهانه ساختن فردای زندانی از شرایط فعلی او غفلت کنیم. عصر جدید بنیاد تعاون قرار است عصر تغییر اولویت ها باشد زیرا بیکاری مقدمه بزهکاری است.

رئیس سازمان زندان ها اظهارداشت: امروز بحث بر سر اصلاح و تربیت است و محیط های کار و اشتغال فرصت های بسیار تأثیرگذاری برای اجرای اصلاحات تربیتی است. زندانی قرار است متحول و تربیت گردد و بدون شک هرگونه اشتباه و انحراف ما را در تحقق این آرمان او را ناکام می گذارد در حالی که ما به انجام فعالیت شفاف، زلال و پاک اعتقاد داریم.

در ادامه این جلسه، رحیم مطهرنژاد مدیرعامل سابق بنیاد تعاون زندانیان، گفت: در این مدت بنیاد تعاون زندانیان تمام کوشش خود را برای برداشتن گام های مؤثر به کار بسته است و بیش از 50 میلیارد تومان مالیات، عملکرد و ارزش اضافه نموده را پرداخت نموده که تا سرانجام سال 95 آن را تسویه و تا سال 97 نیز این مبلغ را تقسیط نموده است.

مطهرنژاد اضافه نمود: همچنین بنیاد تعاون زندانیان بیش از 35 میلیارد تومان به انجمن حمایت زندانیان یاری نموده و در ساخت زندان نیز آنچه که وسع بنیاد بود انجام داده است.

در این جلسه، خسرو مختاری مدیرعامل جدید بنیاد تعاون زندانیان، گفت: انتظار از ما تحول است و مدیران تحولگرا باید حمایت شوند و در بستر کار قرار گیرند. برنامه تحولی مستلزم شناخت و باورهای ذهن است و بکارگیری منابع و استفاده درست از آن زمینه ساز این تحول به شمار می رود. ما باید از امکانات موجود به طور دقیق استفاده کنیم و به دنبال ارتقای صندلی و رونق فعالیت هایمان باشیم.

مرتضوی رئیس هیأت مدیره بنیاد تعاون، با تأکید بر باز اجتماعی کردن زندانیان گفت: در آموزه های دینی بر حقوق زندانیان تأکید شده است. زمانی که زندانی مجازات خود را تحمل کرد دیگر نباید دچار محرومیت باشد از سویی دیگر در سند تحول نیز در حوزه بنیاد تعاون به بازنگری در نظام، حرفه آموزی و اشتغال توجه شده است.

وی با بیان اینکه مأموریت اصلی بنیاد تعاون زندانیان، تمرکز بر حرفه آموزی و اشتغال است، اضافه نمود: واقعیت آن است که عدم داشتن درآمد مکفی یکی از علل اصلی جرم به شمار می رود و نداشتن درآمد بدان معناست که فرد توانایی لازم را ندارد.

رئیس هیأت مدیره بنیاد تعاون اضافه نمود: مضایق مالی با ورودی زندان ها رابطه معناداری دارد و باید در حوزه اشتغال، حرفه آموزی گام های مؤثری برداریم و به فکر ایجاد درآمد باشیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1526

به "خبرنگاران امکانات سازمان زندان ها برای توسعه اشتغال زندانیان استفاده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امکانات سازمان زندان ها برای توسعه اشتغال زندانیان استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید