خبرنگاران افزایش 60 درصدی شرکت کنندگان در دومین دوره جشنواره عکس کیش

به گزارش یادداشت سریع، کیش-خبرنگاران- مدیر امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزایش 60 درصدی شرکت کنندگان در دومین جشنواره عکس کیش نسبت به دوره قبل این جشنواره خبر داد.

خبرنگاران افزایش 60 درصدی شرکت کنندگان در دومین دوره جشنواره عکس کیش

بدریه بحرینی روزپنجشنبه در نشست خبری دومین جشنواره عکس کیش با اشاره به اینکه این جشنواره باهدف معرفی هرچه بهتر جزیره از نگاه هنرمندانه عکاسان مختلف، ایجاد تعامل بین هنرمندان کیش و دیگر شهر های کشور از سوی معاونت اجتماعی سازمان برنامه ریزی شده است گفت: کشف و حمایت از استعداد های برتر هنری، همچنین ایجاد نشاط و انگیزه بین علاقمندان و هنرمندان از دیگر اهداف این معاونت برای برنامه ریزی و برگزاری جشنواره های مختلف در تقویم سالیانه است .

بحرینی در ادامه افزود: این رویداد به دلیل شیوع ویروس کرونا، لزوم رعایت ضوابط بهداشتی و تدابیر ویژه برای قطع زنجیره ویروس، با توجه به سیاست های ابلاغی ستاد ملی کرونا به صورت مجازی از 20 آذر آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه دومین جشنواره عکاسی کیش می تواند به عنوان آخرین رویداد عکاسی کیش در قرن 14 معرفی شود گفت: عکاسی با موضوع کیش الگوی زندگی، عکاسی با تلفن همراه با موضوع جاذبه های کیش یا تجربه سفر، عکاسی آزاد با موضوع کرونا در ایران و عکاسی جنبی با موضوع عکس های آرشیوی کیش در قرن 14 (هجری شمسی) 4 بخش مورد نظر در این رویداد بود.

مدیر امور هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی در تشریح آثار ارسالی به این رویداد گفت: 1806 اثر با موضوعات مرتبط در دبیرخانه دریافت و وارد مرحله داوری شد.

بحرینی با بیان اینکه طبق بررسی های اجرا شده این دوره در مقایسه با دوره قبل 30 درصد افزایش آثار و 60 درصد افزایش شرکت کننده از شهر های مختلف کشور اعلامشده است گفت: این استقبال گسترده بیانگر اهمیت جشنواره و ارتقاءجایگاه آن در اذهان مخاطبان است.

بحرینی در خصوص اعلام اسامی برگزیدگان بیان داشت: تمامی مراحل این رویداد به صورت مجازی اجرا شده و اسامی برندگان و برگزیدگان نیز به همین صورت اعلام و آثار آنها در کتاب جشنواره به چاپ خواهد رسید.

دبیر دومین جشنواره عکس کیش نیز در این نشست با قدردانی از هیات داوران رویداد مطرح نمود: امسال با توجه به شیوع کرونا بسیاری از برنامه های جشنواره قابل اجرا نبود و کارگاه های مد نظر با حضور اساتید برجسته کشور لغو شد اما تا حد امکان سعی بر آن داشتیم که به بهترین شکل ممکن دومین جشنواره عکس کیش را برگزار کنیم.

محمد ساطعی افزود: از 1806 اثر ثبت شده در این جشنواره 116 اثر به بخش مسابقه راه یافت و پس از آن در داوری نهایی رای گرفتند.

به گفته ساطعی در بخش اصلی رویداد37 اثر،بخش کرونا 50 اثر و عکس موبایلی 29 اثر پذیرفته شدند که برگزیدگان هر بخش به صورت مساوی جایزه دریافت می کنند و آثار قابل تقدیر نیز جایزه هیات داوران را به خود اختصاص می دهند.

همچنین در این نشست اساتید برجسته حوزه عکاسی نیز که به عنوان هیات داوران جشنواره عکس کیش حضور داشتند در خصوص ساماندهی شرایط عکاسان سیار ساحلی و گردشگری جزیره، ضرورت زیرساخت هایی ایجاد تشکل های صنفی حرفه ای در حوزه عکاسی کیش، برگزاری کلاس های عکاسی با دعوت از بهترین اساتید داخلی و خارجی، ارتقا فرهنگ و هنر تصویری با فراخوان جشنواره های عکس و به مرحله عمل رساندن پیشنهاد های جدید و قابل توجه در حوزه عکاسی به بحث و گفتگو نشستند.

لازم به ذکراست سیف الله صمدیان، ساسان مویدی، غوغا بیات، حسین تهوری، احسان نیک فرجام، مهدی ناظری ، و عباس ولدی اعضای هیات داوران دومین جشنواره عکس کیش هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1659

به "خبرنگاران افزایش 60 درصدی شرکت کنندگان در دومین دوره جشنواره عکس کیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 60 درصدی شرکت کنندگان در دومین دوره جشنواره عکس کیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید