فراوری واکسن ضدکرونای جدید با یاری فناوری نانو

به گزارش یادداشت سریع، یک شرکت در کره جنوبی اقدام به فراوری واکسن ضدکرونا با استفاده از نانوذرات لیپیدی نموده است، این واکسن جدید برای ایجاد مصونیت در برابر واریانت های مختلف مناسب است و امکان فراوری انبوهرا نیز دارد.

فراوری واکسن ضدکرونای جدید با یاری فناوری نانو

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، اس تی فارم (ST Pharm) به تازگی شروع به فراوری اولین واکسن mRNA Covid-19 مبتنی بر LNP در کره جنوبی نموده است واکسنی که می تواند برای پاسخ دهی به انواع واریانت های ویروس کرونا مناسب باشد.

در فراوری این واکسن، اس تی فارم میخواهد از فناوری LNP استفاده کند که در توسعه واکسن mRNA شرکت فایزر و مادرنا استفاده شده است. این واکسن جدید، علاوه بر آنتی ژن پروتئین سنبله، باعث تقویت آنتی ژن دوم شده و اضافه شدن اپی توپ سلول T را نیز در پی دارد. طبق گفته مسئولان این شرکت، این قطعه پپتید می تواند پاسخ سلول های T ایمنی را افزایش دهد.

اس تی فارم انتظار دارد که این واکسن با استفاده از پروتئین سنبله به عنوان یک آنتی ژن منفرد، اثر فزونی نسبت به واکسن های mRNA موجود داشته باشد و در جلوگیری از موارد ابتلا به واریانت های مختلف، اثربخشی بالایی داشته باشد. در بیانیه این شرکت آمده است: ما سه ماده کاندیدا STP 2104، STP 2108 و TP 2120 را با کارایی عالی از 22 ماده اولیه کشف شده انتخاب نموده ایم. هنگامی که در خصوص گزینه نهایی تصمیم گرفتیم، آزمایش های بالینی مرحله 1 را در این سال شروع خواهیم کرد.

این شرکت از فناوری 5′-capping برای توسعه این محصول استفاده نموده است، فناوری که به صورت پتنت به ثبت رسیده است. اس تی فارم میخواهد با به حداکثر رساندن مزایای توسعه سریع واکسن های mRNA، در نیمه اول سال 2022 درخواست تأیید استفاده اضطراری از آن را ارائه دهد. این شرکت می افزاید: با استفاده از این فناوری، ما در حال حاضر 16 نوع مختلف محصول را توسعه داده ایم. استفاده از غربالگری کتابخانه این مزیت را دارد که برای نامزد های جدید دارویی بهینه سازی شده است. اگرچه CleanCap پلتفرمی است که به طور انحصاری برای فراوری دارو های mRNA جدید در سراسر دنیا استفاده می گردد، اما به دلیل علاقه انفجاری آن تأخیر در تأمین وجود دارد.

این شرکت انتظار دارد که فناوری Smartcap آن ها در آینده سهم قابل توجهی از بازار را بدست آورد. اس تی فارم گفته است که این شرکت می تواند لیپید های قابل یونیزاسیون و لیپید های پلی اتیلن گلیکول (PEG) لیپیدی مورد استفاده در LNP را در مقیاس بیش از یک تن، سالانه فراوری کند و به این شرکت اجازه می دهد تا بیش از یک میلیارد دوز واکسن movna Covid-19 در سال فراوری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1856

به "فراوری واکسن ضدکرونای جدید با یاری فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری واکسن ضدکرونای جدید با یاری فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید