کوشش آرامکو برای گسترش حضور در بازار انرژی هند

به گزارش یادداشت سریع، غول نفتی دولتی آرامکوی عربستان سرگرم مذاکره با پالایشگاه های هندی متعددی بوده و امیدوار است که تا سال آینده یک قرارداد همکاری مشترک امضا کند.

کوشش آرامکو برای گسترش حضور در بازار انرژی هند

جهت دریافت مشاوره خدمات هزینه طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، آرامکو مانند سایر تولیدکنندگان بزرگ نفت خواستار بهره برداری از فرصت های رشد تقاضا و سرمایه گذاری در سومین مصرف کننده بزرگ نفت در دنیا است.

امین ناصر - مدیرعامل آرامکو - در کنفرانس ایندین انرژی فروم در دهلی نو با بیان اینکه مذاکرات جدی در جریان است، ابراز امیدواری کرد که یک قرارداد همکاری مشترک (جوینت ونچر) تا سال آینده نهایی گردد.

وزیر نفت هند در ژوئن اظهار نموده بود که آرامکو مایل است در پالایشگاهی به ظرفیت پالایش 1.2 میلیون بشکه در روز در بخش غربی هند سهمی خریداری کند.

بزرگترین تولیدکننده نفت دنیا در پالایشگاه های خارجی سرمایه گذاری می نماید تا از تقاضایی که برای نفت خام وجود دارد استفاده نموده و سهم بازارش را در آستانه عرضه اولیه سهام گسترش دهد.

آرامکو میخواهد پنج درصد از سهم خود را در سال 2018 در بازار عرضه کند که ممکن است با دریافت حداکثر 100 میلیارد دلار، به بزرگترین عرضه اولیه سهام دنیا تبدیل گردد.

ناصر گفت آرامکو علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش پایین دستی هند - پالایش، پتروشیمی و فروش سوخت است.

عربستان سعودی با عراق برای عنوان بزرگترین صادرکننده نفت به هند رقابت می نماید. طبق آمار رویترز، عراق در اوت برای پنجمین ماه متوالی از عربستان سبقت گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، عربستان سعودی اوایل سال جاری به منظور تضمین قراردادهای بلندمدت فروش نفت، متعهد شد سرمایه گذاری های به ارزش میلیاردها دلار در اندونزی و اقتصادی انجام دهد.

طبق برآورد آژانس بین المللی انرژی، ظرفیت پالایش هند از رشد تقاضا برای سوخت عقب خواهد ماند و سرمایه گذاری در پالایشگاه های جدید لازم است.

آرامکو با هدف گسترش حضورش در هند، دفتر جدیدی در دهلی نو دایر نموده است.

دارمندرا پرادهان که واحد هندی آرامکو را افتتاح کرد، گفت: آرامکو علاقه مند به سرمایه گذاری در پروژه های پالایشگاه در این کشور آسیایی است و بزودی به هند خواهد آمد.

مدیرعامل آرامکو اظهار نموده است که این شرکت تعداد کارمندانش در هند را نسبت به حال حاضر چهار برابر خواهد نمود. این شرکت که 14 کارمند داشت، اکنون شمار کارمندانش را به حدود 30 نفر افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 709

به "کوشش آرامکو برای گسترش حضور در بازار انرژی هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش آرامکو برای گسترش حضور در بازار انرژی هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید