تور عمان ارزان قیمت: تاکید ایران و عمان بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه

به گزارش یادداشت سریع، تهران (پانا)- وزیر امور خارجه با تاکید بر استمرار رایزنی درباره مسائل مهم منطقه گفت روابط مردمی و فرهنگی ایران و عمان ریشه در تاریخ دارد و دو کشور توانسته اند بنای همکاری های ریشه دار و مستحکمی را پی ریزی نمایند.

تور عمان ارزان قیمت: تاکید ایران و عمان بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه

با تور عمان ارزان قیمت از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان که برای ملاقاتی دو جانبه با مقامات عمانی در مسقط به سر می برد، با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان ملاقات و در مورد موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفت وگو و گفتگو پرداخت.

وزیر امور خارجه در این ملاقات از فرایند روبه توسعه روابط فی مابین ابراز خرسندی کرد و بر استمرار ملاقات مسولان و مقامات دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، مالی و فرهنگی و بعلاوه فعال شدن کمیته های تخصصی از جمله کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور تاکید نمود.

وی ضمن تبریک پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دو کشور تاکید نمود: روابط مردمی و فرهنگی ایران و عمان ریشه در تاریخ دارد و دو کشور توانسته اند بنای همکاری های ریشه دار و مستحکمی را پی ریزی کنند.

وزیر امور خارجه بعلاوه از نحوه نگرش عمان نسبت به مسائل منطقه مبتنی بر گفت وگو و همکاری تقدیر کرد و آن را تنها راه برطرف مسائل منطقه دانست.

امیر عبداللهیان با ابراز خرسندی از فرایند توسعه همکاری های تجاری فی مابین، از جمله افزایش مبادلات گفت: همکاری های تجاری و مالی کشورهای منطقه با یکدیگر می تواند الگویی برای پایداری صلح و امنیت منطقه قلمداد گردد.

بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان نیز در این ملاقات با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های مالی و منابع انسانی ایران، بر ارتقا همکاری های دو جانبه و بهره گیری از ظرفیت های مالی منطقه تاکید نمود.

طرفین در این ملاقات بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه تاکید نمودند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2139

به "تور عمان ارزان قیمت: تاکید ایران و عمان بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان ارزان قیمت: تاکید ایران و عمان بر استمرار رایزنی درخصوص مسائل مهم منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید