تاکید انگلیس بر تزریق دُز یادآور در سالگرد اولین تزریق واکسن کرونا

به گزارش یادداشت سریع، خبرگزاری خبرنگاران- انگلیس امروز (چهارشنبه) در حالی از فرارسیدن اولین سالگرد تزریق واکسن کرونای فایزر به اولین فرد در جهان خبر داد که از واجدین شرایط درخواست کرد تا نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کووید 19 اقدام کنند.

تاکید انگلیس بر تزریق دُز یادآور در سالگرد اولین تزریق واکسن کرونا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، در 8 دسامبر 2020، یک زن حدودا 90 ساله اولین فرد در جهان معرفی گشت که پس از تایید بالینی واکسن فایزر، اولین دُز واکسن را دریافت و آن را بهترین اتفاقی توصیف کرد که تا به حال برایش رخ داده است.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس تلاش این کشور در توزیع واکسن های کووید-19 را مهم خواند و گفت: به دلیل افزایش واکسیناسیون است که فعالیت اقتصادی انگلیس از ماه جولای از سر گرفته شد.

او همچنین خواستار اقدام دیگری برای تزریق دُز یادآور در مقیاسی مشابه با برنامه اصلی واکسیناسیون شد چرا که نگرانی در مورد سویه تازه اُمیکرون باعث شده برخی اقدامات پیشگیرانه و محدودیتها مجدد اجرایی شود.

نخست وزیر انگلیس گفت: از یک سال قبل زمانی که اولین تزریق واکسن انجام گرفت عرضه واکسن، جان صدها هزار نفر را نجات داد. واکسن اولین و بهترین خط دفاعی ما در برابر ویروس است بنابراین بهترین راه برای حفاظت از خود و عزیزانمان این است که برنامه واکسیناسیون جدی گرفته شود و در صورت واجد شرایط بودن به تزریق واکسن اقدام کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2100

به "تاکید انگلیس بر تزریق دُز یادآور در سالگرد اولین تزریق واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید انگلیس بر تزریق دُز یادآور در سالگرد اولین تزریق واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید