بیانیه هیئت ایرانی درباره بازخوانی جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی

به گزارش یادداشت سریع، رئیس هیئت اعزامی ایران به پاریس برای بازخوانی هواپیمای سانحه دیده اوکراینی بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه هیئت ایرانی درباره بازخوانی جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی

به گزارش گروه بین المللی خبرگزاری خبرنگاران، آرش خدایی که در رأس هیئتی از سازمان هواپیمایی کشوری و تنی چند از مشاوران و متخصصان ایرانی به منظور بازخوانی جعبه های سیاه هواپیمای سانحه دیده اوکراینی به پاریس سفر نموده بود، در سرانجام سفر و اتمام همکاری مشترک با مرکز BEA فرانسه، در بیانیه ای اعلام نمود: پنجشنبه دوم مردادماه سال 1399، اقدامات فنی بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده پرواز PS 752 اکراینی در لابراتوار BEA فرانسه به سرانجام رسید.

به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در فرانسه، در این بیانیه با بیان اینکه این بازخوانی تحت نظارت ایران و مسئول آنالیز سانحه و با یاری تجهیزات و متخصصان فرانسوی انجام شد، تصریح شد: در این فرایند، علاوه بر گروه ایرانی، نمایندگانی از NTSB و شرکت بوئینگ به عنوان کشور طراح و سازنده هواپیما، اکراین به عنوان کشور محل ثبت و بهره برداری هواپیما و فرانسه به عنوان کشور ارائه دهنده امکانات فنی شرکت کردند.

این بیانیه می افزاید: همچنین نمایندگانی از کشور های سوئد، انگلستان و کانادا به همراه نماینده ای از سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) جهت مشاهده فرایند بازخوانی در این مأموریت حضور داشتند.

خدایی افزوده است: نتایج به دست آمده از بازخوانی جعبه های سیاه برای صحه گذاری و تکمیل اطلاعات موجود و ارائه توصیه های ایمنی لازم برای پیشگیری از رخداد های مشابه استفاده خواهد شد.

رئیس هیئت ایرانی یادآور شده است: گروه آنالیز سانحه تائید می نماید که اقدامات BEA در تطابق کامل با استاندارد های ایکائو و ترتیبات تفاهم شده بین مسئول آنالیز سانحه و مدیر BEA بوده و شفافیت و همکاری کامل و سطح بالای تخصص و حرفه ای گری در BEA ستودنی است.

خدایی اعلام نمود: حضور NTSB و بوئینگ در این فرایند سازنده و مؤثر بوده و علاوه بر ارائه مشورت های فنی راهگشا، نماینده NTSB اطلاعات لازم برای تحلیل داده ها را در اختیار مسئول آنالیز سانحه قرار داده است.

در سرانجام این بیانیه آمده است: گروه آنالیز سانحه از سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و همکاران ایشان جهت انجام هماهنگی های دقیق و مؤثر و پشتیبانی و راهنمایی ارزشمند اقدامات در پاریس سپاسگزار است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1221

به "بیانیه هیئت ایرانی درباره بازخوانی جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه هیئت ایرانی درباره بازخوانی جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید