بهره برداری از 103 پروژه همزمان با دهه مبارک فجر در کاشمر

به گزارش یادداشت سریع، محمد علی نبی پور ظهر پنج شنبه در نشست خبری که در محل فرمانداری کاشمر برگزار گردید اظهار کرد: ورود به دهه پنجم انقلاب موفقیتی برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می گردد به ویژه که دشمنان نظام خواب های بسیاری برای این کشور دیده بودند تا نظام چهل سالگی را نبیند، اما همانگونه که برآوردهای قبلی آنان اشتباه بوده در این خصوص هم اشتباه نموده اند.

بهره برداری از 103 پروژه همزمان با دهه مبارک فجر در کاشمر

وی اضافه کرد:در حالی که طی سال های گذشته با مسائل روبرو بوده ایم اما خدمت رسانی هیچ گاه متوقف نشده به طوریکه در برنامه ششم توسعه به موضوع توسعه روستایی و توجه به مسائل اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین مسائل توجه خاصی شده است.

فرماندار کاشمر ادامه داد: با یاری مجلس و دستور رهبر معظم انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی بیش از 20 هزار میلیارد تومان در این چند سال برای حوزه آب رسانی به روستاها هزینه شده که کاشمر هم از این مهم مغفول نمانده و سال جاری دو مجتمع آبرسانی در بخش مرکزی و کوهسرخ اصلاح و تکمیل شده است.

وی توضیح داد: همزمان با دهه مبارک فجر 103 پروژه با اعتباری بالغ برهزار و 219 میلیارد ریال در کاشمر به بهره برداری می رسد که یکی از پروژه های شاخص شهرستان تقویت خط لوله گاز تربت حیدریه به کاشمر بوده که برای این پروژه 77 کیلومتری770 میلیارد ریال هزینه شده است.

نبی پور گفت:26 درصد اعتبارات این پروژه ها مربوط به روستاها است و مهمترین پروژه های قابل افتتاح پروژه احداث خط لوله 16 اینچ تربت حیدریه-کاشمر با طول 77.6 کیلومتربا اعتبار 770 میلیارد ریال توسط شرکت گاز ،افتتاح پروژه کائولن شویی با اعتبار 80میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و تحت نظر اداره صنعت معدن و تجارت، افتتاح پروژه گازرسانی به روستای نامق وافتتاح پروژه مجتمع آبرسانی پایین ولایت- زنده جان است.

فرماندار کاشمر بیان نمود: در حوزه ایجاد اشتغال نیز به عنوان یکی از سیاست های اصلی دولت سال جاری اقداماتی اجرا شده و در بخش تسهیلات اشتغال روستایی 357طرح با اعتبار بیش از 424 هزارمیلیارد ریال طرح پیشنهاد شده است.

وی گفت:از این تعداد 162طرح دردست آنالیز است و به 187طرح با اعتبار 139میلیارد ریال و اشتغال 521نفر تسهیلات پرداخت شده است ودر دهه فجر نیز 19 پروژه عمرانی و خدماتی در روستاهای بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 140 میلیون ریال نیز به بهره برداری می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 141

به "بهره برداری از 103 پروژه همزمان با دهه مبارک فجر در کاشمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 103 پروژه همزمان با دهه مبارک فجر در کاشمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید