برنامه ویژه کمیته امداد برای توانمند سازی 5 محله آسیب پذیر استان تهران

به گزارش یادداشت سریع، مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: پنج کارگروه در کمیته امداد استان تهران در جهت توانمندی اقشار آسیب پذیر در پنج محله آسیب خیز استان تشکیل شده است.

برنامه ویژه کمیته امداد برای توانمند سازی 5 محله آسیب پذیر استان تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، نشستی با هدف تبیین مأموریت طرح توانمندسازی مناطق محروم در محله های تهران با حضور مدیرکل و جمعی از مدیران و مسؤولان کمیته امداد استان تهران در این نهاد برگزار گردید.

سید ابوالفضل پرپنچی، مدیر کل کمیته امداد استان تهران در این نشست با اشاره به همکاری کمیته امداد استان تهران با سایر سازمان ها و نهاد ها در جهت اجرای طرح توانمند سازی و محرومیت زدایی در سطح استان، گفت: این نهاد در چهار محله شهر تهران و یک محله در شهرستان بهارستان با همکاری سایر سازمان های مربوطه در جهت شناسایی احتیاجمندان و برطرف مسائل آن ها با ایجاد پنج کارگروه معیشتی، بهداشت و درمان، امور فرهنگی، اشتغال و مسکن اقدام می نماید.

وی به خدمات ارائه شده به احتیاجمندان شناسایی شده در قالب طرح توانمندسازی محله هرندی اشاره و عنوان نمود: پنج ماه است طرح توانمندسازی محله هرندی به صورت پایلوت با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام، بسج، امور مساجد، شهرداری، شورایاران محله، سازمان بهزیستی، صندوق کارآفرینی، پست بانک، وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، هلال احمر و. در منطقه 12 تهران شروع شده است.

پرپنچی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز این طرح در محله هرندی، اضافه نمود: هم اکنون نیز توانمند سازی چهار محله شهید مظاهری، باغ آذری، دروازه دولاب در شهر تهران و محله قلعه میر در شهرستان بهارستان در دستور کار این نهاد در استان تهران قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: در همین جهت به زودی در محله دروازه دولاب شهر تهران و محله قلعه میر شهرستان بهارستان خانه امداد تشکیل خواهد شد و از این طریق خدمات مورد احتیاج به خانواده های شناسایی شده همگام با سایر سازمان ها ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات در قالب طرح توانمندی محله هرندی همچنان ادامه دارد، اعلام کرد:کمیته امداد استان تهران با ایجاد 12 مرکز نیکوکاری و قرارگاه اشتغال در جهت اجرای طرح های راهبری شغلی خدمات مورد احتیاج از جمله امور معیشتی، بهداشت و درمان، امور فرهنگی، اشتغال و مسکن ارائه می دهد.

پرپنچی اضافه نمود: در این مدت زمان به بیش از 600 نفر از خانواده های شناسایی شده در محله هرندی در بخش های مشاوره فردی، گروهی و تلفنی، آموزش خانواده و. به وسیله کانون فرهنگی تربیتی مالک اشتر اداره کمیته امداد منطقه 12 تهران خدمات مورد احتیاج ارائه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: شناسایی احتیاجمندان، استعدادسنجی شغلی و مهارت آموزی و اجرای طرح های راهبری شغلی، بازسازی و تعمیرات مسکن، خدمات درمانی و بهداشتی، یاری های معیشتی و ... از جمله خدمات کمیته امداد استان تهران در محله هرندی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1428

به "برنامه ویژه کمیته امداد برای توانمند سازی 5 محله آسیب پذیر استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ویژه کمیته امداد برای توانمند سازی 5 محله آسیب پذیر استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید