امکان مشاهده پرونده صادراتی در سامانه جامع تجارت

به گزارش یادداشت سریع، خبرگزاری خبرنگاران- صادرکنندگان از این پس می توانند شرایط ارز ناشی از بازگشت صادرات و تعهدات ارزی خود را در سامانه جامع تجارت مشاهده کنند.

امکان مشاهده پرونده صادراتی در سامانه جامع تجارت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از بانک مرکزی، صادرکنندگان می توانند از این پس اطلاعات مربوط به شرایط تعهدات ارزی و ارز حاصل از بازگشت صادرات خود را در بخشی که با همکاری بانک مرکزی و وزارت صمت در سامانه جامع تجارت اضافه شده است، مشاهده کنند.

بر اساس اعلام معاونت فناوری های نوین بانک مرکزی، این بخش شامل تازه ترین اطلاعاتی است که با استفاده از داده های اطلاعاتی گمرک جمهوری اسلامی ایران و سامانه های ارزی بانک مرکزی فراهم شده و در سرانجام هر روز کاری بارگذاری می شود که با مراجعه به آن، صادرکنندگان می توانند به طور دقیق آخرین شرایط تعهد صادراتی و ایفای تعهدات ارزی خود را تا سرانجام روز کاری قبل مشاهده کنند.

راه اندازی این بخش در سامانه جامع تجارت که در واقع ارائه پرونده صادراتی صادرکنندگان به طور شفاف است و از روز 22 خرداد ماه به صورت عملیاتی در اختیار کاربران قرار گرفته است، به شفافیت هرچه بیشتر فرایند های مرتبط با تعهدات ارزی و شرایط ارز حاصل از صادرات برای فعالان اقتصادی و صادرکنندگان کشور کمک قابل ملاحظه ای می کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1911

به "امکان مشاهده پرونده صادراتی در سامانه جامع تجارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان مشاهده پرونده صادراتی در سامانه جامع تجارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید