ارتش سوریه وارد خان شیخون شد

به گزارش یادداشت سریع، خبرنگاران آنلاین:یک منبع نظامی سوری از ورود ارتش این کشور به شهر خان شیخون در حومه ادلب اطلاع داد.

ارتش سوریه وارد خان شیخون شد

یک منبع نظامی سوری به روسیا الیوم گفت: یگان هایی از ارتش سوریه ورود خود به شهر خان شیخون در حومه ادلب را شروع کردند.

به همین دلیل، روزنامه الوطن سوریه نوشت که ارتش این کشور از ناحیه شمال غربی خان شیخون وارد این شهر شده و درگیری هایی میان ارتش و عناصر تروریستی در گرفته است.

طبق این گزارش در جریان این درگیری ها، ارتش چند خودروی بمب گذاری شده متعلق به گروه های تروریستی در خان شیخون را منهدم کرد. همچنین تعدادی از این عناصر به هلاکت رسیدند و ده ها تن دیگر نیز از این شهر فرار کردند.

به گزارش ایسنا، منابع مطلع یکشنبه 27 مرداد اعلام کردند که نیروهای نظام سوریه تنها به یک کیلومتری شهر خان شیخون در جنوب ادلب رسیده اند و درگیری های شدیدی بین گروه های تروریستی و نیروهای ارتش در جریان است.

ورود نیروهای ارتش سوریه به خان شیخون پس از 5 سال فعالیت گروه های تروریستی در این شهر انجام می گردد.

شهر خان شیخون شهری استراتژیک است؛ چراکه حومه شرقی، جنوبی و شمالی ادلب را به هم متصل می نماید و سیطره بر این شهر نخستین گام برای بازگشایی راستا حیاتی حلب-دمشق است. از نظر نظامی سیطره ارتش سوریه بر خان شیخون راستا را در مقابل نیروهایش برای تحقق دستاوردهای بزرگ به سمت التح، کفرسجنه و معرة النعمان هموار می نماید.

سیطره بر خان شیخون به معنای محاصره کامل صدها کیلومتر از حومه شمالی حماة از جمله مثلث مرگ است که شهرک های الرکاة، اللطامنه و کفرزیتا را به هم متصل می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 286

به "ارتش سوریه وارد خان شیخون شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه وارد خان شیخون شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید