آزمایش بمب افکن هسته ای راهبردی Tu-160 روسیه

به گزارش یادداشت سریع، روسیه اعلام کرد که قابلیت نبرد بمب افکن هسته ای راهبردی Tu-160 این کشور پس از به روز رسانی شدن به دو برابر افزایش یافته است.

آزمایش بمب افکن هسته ای راهبردی Tu-160 روسیه

به گزارش یادداشت سریع به نقل از فارس، بمب افکن هسته ای راهبردی Tu-160 روسیه که به روز رسانی شده است با تجهیزان کنترلی و هوانوردی جدید خود پرواز اولیه را انجام داد. از سوی دیگر تغییرات ایجاد شده در این بمب افکن سبب شده کارایی جنگی آن به دو افزایش پیدا کند.

ارتش روسیه تصاویر این بمب افکن به روز شده را روز پنجشنبه 17 بهمن منتشر کرد اگر چه پرواز آزمایشی آن اوایل ماه جاری در سایت پروازی کازان اجرا شده بود. این بمب افکن پرواز کوتاهی انجام داده و برای حدود نیم ساعت در ارتفاع 1500 متری پرواز کرد.

بمب افکن سوپر سونیک Tu-160 که قابلیت حمل سلاح هسته ای را نیز دارد اواخر دوره شوروی معرفی گشت و از آن زمان در نیروی هوایی روسیه فعالیت داشته است.

این بمب افکن پس از به روز رسانی شدن، به تجهیزات ارتباطی و هوانوردی جدیدی مجهز شده که عبارت از کنترل و فرماندهی جدید و پایگاه های راداری و جنگ الکترونیکی می باشد و به کمک این تجهیزات توان رزمی این بمب افکن دو برابر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 768

به "آزمایش بمب افکن هسته ای راهبردی Tu-160 روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش بمب افکن هسته ای راهبردی Tu-160 روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید