آزادکاران نوجوان ایران نایب قهرمان دنیا شدند

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران، در رقابتهای پنج وزن دوم مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی دنیا که یکشنبه شب در بوسنی و هرزگوین برگزرا شد، پرسته و مهدیزاده صاحب مدال برنز شدند که در سرانجام تیم ایران با کسب 2 مدال نقره و 4 مدال برنز پس از روسیه، نایب قهرمان شد و تیم های آمریکا و آذربایجان در صندلی سوم و چهارم قرار گرفتند.

آزادکاران نوجوان ایران نایب قهرمان دنیا شدند

در مسابقات پنج وزن دوم، در وزن 46 کیلوگرم امیر پرسته در دور اول استراحت داشت در دور دوم مقابل آلکسی کوپایف از روسیه با نتیجه 5 بر 3 بازنده شد. پرسته با توجه به راهیابی کشتی گیر روسیه به فینال در گروه بازنده ها ابتدا با نتیجه 14 بر 4 روبرتو الخاندرو از مکزیک را شکست داد و سپس با نتیجه 6 بر 4 از سد آرسن هاریتونیان از ارمنستان گذشت و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار مقابل دیلان دمیلیو از آمریکا با نتیجه 15 بر 4 به رجحان دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 54 کیلوگرم حامد رحیمی بعد از استراحت در دور نخست در دور دوم با ضربه فنی کشتی گیر مقدونیه سیجی فولهو را شکست داد. رحیمی در دور سوم به مصاف بانازیک از لهستان رفت. این کشتی گیر بعد از یک زیر و خاک کردن حریف مایه فیتله را جمع کرد تا 8 بر صفر جلو بیافتد. در ادامه با یک زیر دیگر در کمتر از 2 دقیقه حریف را ضربه کرد.

رحیمی برای رسیدن به فینال باید در نیمه نهایی تاکوتو اوتوگورو از ژاپن سر شاخ می شد. وی در این کشتی در همان ابتدا روی پل رفت و بعد هم با باراندازهای پیاپی 10 بر صفر بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت. وی برای کسب مدال برنز برابر گئورگ آبرامیان از اوکراین با نتیجه نزدیک 4 بر 4 با ضربه فنی بازنده شد و به مقام پنجم رسید.

در وزن 63 کیلوگرم احمد مهدیزاده که در دور نخست استراحت نموده بود، در دور دوم به مصاف ماسوتی از ایتالیا رفت که توانست در یک کشتی راحت 10 بر صفر حریف ایتالیایی خود را شکست بدهد. حریف بعدی مهدی زاده دمیرل از ترکیه بود که با نتیجه 10 بر 4 برنده شد. تا راهی نیمه نهایی گردد.

حریف وی در نیمه نهایی کشتی گیر آمریکایی ورک لین بود که در ثانیه های پایانی مهدیزاده با کنده کشی حریف روی پل رفت و کشتی را که 5 بر 5 برنده بود 9 بر 5 واگذار کرد و از رسیدن به فینال باز بماند. مهدیزاده برای کسب مدال برنز مقابل واسیلی دیاکونوف از مولداوی با نتیجه 11 بر 6 پیروز شد و به مقام سوم رسید.

در وزن 76 حامد منافیان در دور نخست با دیمور مگنیش از گرجستان کشتی گرفت که در یک رقابت سخت توانست 8 بر 7 برنده باشد. حامد منافیان در مرحله بعد در حالیکه با آرنج مصدوم به روی تشک آمده بود، توانست کشتی گیر هندی را 8 بر 6 شکست بدهد و راهی مرحله بعد گردد. حامد منافیان در یک چهارم نهایی مقابل کشتی گیر قزاقستان میخوک بوف در یک رقابت کاملا برتر با نتیجه 10 بر صفر به رجحان رسید.

وی با این پیروزی در نیمه نهایی به کشتی گیر قدرتمند روس ها برخورد کرد و در نهایت با نتیجه 13 بر 2 بازنده شد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این مسابقه برابر آهلیمان گولیف از آذربایجان به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه آرنج دست با نتیجه 10 بر صفر بازنده شد و پنجم شد.

در وزن 100 کیلو گرم نعیم حسن زاده در دور نخست استراحت کرد و در دور دوم مقابل سانس از کانادا روی تشک رفت. حسن زاده در یک کشتی آسان توانست 11بر صفر به رجحان برسد. دومین حریف حسن زاده نینی مویا از ژاپن بود. وی در وقت اول در حالیکه 2 بر یک عقب بود، با یک فن کمر زیبا 4 امتیاز گرفت. در تایم دوم اما این کشتی ژاپنی بود 3 امتیاز پیاپی گرفت و کشتی در امتیاز 5 مساوی شد. اگر چه نعیم با همین نتیجه برنده بود اما در آخرین لحظات با یه خاک 2 امتیاز گرفت تا 7 بر 5 برنده باشد.

حسن زاده برای رسیدن به نیمه نهایی باید از کشتی گیر روسیه می گذشت که در یک کشتی سخت و با ناداوری کشتی را 10 بر 8 واگذار کرد. حسن زاده با توجه به شکست کشتی گیر روسیه در نیمه نهایی مقابل کشتی گیر آمریکا از رسیدن به مدال باز ماند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 450

به "آزادکاران نوجوان ایران نایب قهرمان دنیا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادکاران نوجوان ایران نایب قهرمان دنیا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید